Związek Zawodników przyjął plan wznowienia sezonu

1

Podczas wczorajszej telekonferencji władze i przedstawiciele National Basketball Players Association zagłosowali za zatwierdzeniem planu powrotu do gry z udziałem 22 drużyn, który dzień wcześniej przyjęły władze NBA.

Równocześnie Związek poinformował, że nadal jeszcze wiele szczegółów wznowienia sezonu pozostaje do ustalenia i wynegocjowania, nad czym będą pracować z NBA w najbliższym czasie.

Ale przy okazji dowiedzieliśmy się też o kilku nowych szczegółach. Plan zakłada maksymalną liczbę 1600 ludzi w jednym czasie na kampusie w Orlando. Zawodnicy nie będą mogli go opuszczać w trackie trwania rozgrywek. Rodziny będą mogły dołączyć do nich po zakończeniu pierwszej rundy playoffów, ale limit będzie wynosił 3 osoby na zawodnika, a po przyjeździe będą musiały poddać się 7-dniowej kwarantannie.

Cały sztab drużyny łącznie z graczami ma ograniczyć się do 35 osób.

Testy na koronawirusa będą przeprowadzane codziennie, a w przypadku pozytywnego wyniku zawodnik spędzi co najmniej 7 dni na kwarantannie.

Planowane jest rozegranie 2-3 meczów sparingowych przed startem wznowionego sezonu zasadniczego. Każda drużyna ma mieć po 3 godziny dostępu do obiektu treningowego zawierającego dwa boiska i siłownię.

Władze NBPA poinformowały też zawodników, że start sezonu 2020/21 na początku grudnia jest mało prawdopodobny. Będzie to elementem negocjacji w najbliższym czasie.

30

KOMENTARZE