Jayson Tatum otrzyma od Celtics propozycję maksymalnego przedłużenia

1

Według źródeł Briana Windhorsta z ESPN wszystko wskazuje na to, że Jayson Tatum nie będzie musiał martwić się o swoją dalszą przyszłość w Boston Celtics, jeżeli tylko będzie dalej chciał tam występować. Management Celtów podobno nie ma zamiaru długo zastanawiać się nad nową umową dla swojego gwiazdora i gdy tylko przyjdzie pora zaoferuje mu maksymalny kontrakt:

Tatum ma przed sobą jeszcze rok ważnej umowy z Celtics, ale w tegorocznym offseason obie strony będą mogły porozumieć się właśnie w sprawie maksymalnego przedłużenia. Skrzydłowy w swoim trzecim sezonie na parkietach NBA udowodnił, że może stać się filarem, na którym przez długie lata będzie budowana siła ekipy z Bostonu. 22-letni Tatum to jedna z najważniejszych postaci Celtics w tym sezonie. Przed zatrzymaniem rozgrywek udało mu się zagrać w 59 spotkaniach, w których zaliczał średnie na poziomie 23,6 punktu, 7,1 zbiórki i 2,9 asysty.

W tym momencie trudno będzie nawet domyśleć się jaką wartość może przyjąć ewentualne przedłużenie kontraktu Tatuma, ponieważ nie wiadomo jak będzie wyglądało salary cap, które na pewno zmniejszy się w związku z epidemią koronawirusa.

56

KOMENTARZE