Victor Oladipo odrzucił latem propozycję przedłużenia z Pacers

0

Po zakończeniu tego sezonu Victor Oladipo będzie miał przed sobą ostatni rok umowy z Indiana Pacers i ta perspektywa nie tak już dalekiej wolnej agentury lidera drużyny sprawia, że organizacja z Indianapolis musi powoli zacząć myśleć nad ruchami w sprawie nowego kontraktu. Co ciekawe, dzięki ostatnim doniesieniom Iana Begleya z SportsNet New York dowiedzieliśmy się, że Pacers pierwsze próby przedłużenia umowy ze swoim liderem podjęli jeszcze przed rozpoczęciem kampanii 19/20:

Pacers przed sezonem zaoferowali Oladipo czteroletnie przedłużenie kontraktu o wartości 80 milionów dolarów. Zawodnik nie zagłębiał się w detale i z miejsca odrzucił propozycję – jego poprzednie przedłużenie podpisane w 2016 roku opiewało na 84 miliony.

Dwukrotny All-Star w styczniu ubiegłego roku doznał fatalnej kontuzji, która wykluczyła go z gry na ponad rok. Pacers obawiając się o to jak będzie prezentował się po tak długiej przerwie nie chcieli zaoferować mu dużo większych pieniędzy, ale już podniosły się głosy, że kilka drużyn na bieżąco będzie monitorować sytuację Oladipo na wypadek, gdyby w najbliższych miesiącach okazało się, że nie będzie chciał wiązać się z Pacers na dłużej.

33