Mark Cuban już bardziej pesymistycznie o wznowieniu sezonu

0

Jeszcze kilkanaście dni temu, kiedy koronawirus nie szalał w Stanach Zjednoczonych z taką mocą, właściciel Dallas Mavericks Mark Cuban optymistycznie przekonywał, że powrót sezonu NBA może nastąpić już w połowie maja. Sytuacja w USA zmienia się diametralnie, wokół panują depresyjne nastroje i teraz Cuban pytany ponownie o możliwość wznowienia rozgrywek nie wyrażał się już tak optymistycznie:

Nie umiem już nic powiedzieć w tej sprawie. W żadnej z moich ostatnich rozmów z poważnymi osobami nie padała nawet jedna konkretna data.

W tym momencie sztaby ludzi pracują nad tym, aby obrać dla całej ligi jak najlepszy scenariusz powrotu, ale niestety wszystko jest na bieżąco weryfikowane przez coraz więcej zakażeń koronawirusem. Otwarcie mówi się już o tym, że jeżeli rozgrywki faktycznie będą mogły powrócić w tym roku, to raczej na wzór chiński – w jednej hali i bez udziału publiczności. Chińczycy póki co zaliczyli jednak falstart z powrotem w nowej formie, kiedy tamtejszy rząd kilkadziesiąt godzin temu zakazał wznowienia sezonu w połowie kwietnia.

55