Reggie Jackson dogadał buyout z Pistons, podpisze kontrakt z Clippers

8

Reggie Jackson porozumiał się z Detroit Pistons w sprawie buyoutu i już za kilkadziesiąt godzin, po opuszczeniu listy waivers będzie mógł dołączyć do nowego zespołu. Niezawodny Adrian Wojnarowski z ESPN donosi, że doświadczony rozgrywający planuje zasilić szeregi Los Angeles Clippers i zapewnić drużynie Doca Riversa dodatkowe wsparcie z ławki:

Jackson grał dla ekipy Tłoków od lutego 2015 roku, kiedy to trafił do Detroit w wymianie z Thunder. Kilka miesięcy później podpisał z Pistons pięcioletnią umowę o wartości 80 milionów dolarów, która wygasała latem tego roku. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy wiele mówiło się o tym, że Jackson może zostać wymieniony przez Pistons, ale ostatecznie nie udało się na niego znaleźć chętnych – skutecznie odstraszała zwłaszcza jego skłonność do kontuzji.

W tym sezonie z powodu kłopotów z plecami rozgrywający rozegrał tylko 14 spotkań. W 27 minut gry notował średnie statystyczne, do których zdążył nas już w ostatnich latach przyzwyczaić – 14,9 punktu i 5,1 asysty na mecz.

83

KOMENTARZE