DeMarcus Cousins na dobrej drodze do powrotu na parkiet

3

Być może mało kto o tym pamięta, ale czterokrotny All-Star DeMarcus Cousins cały czas pozostaje zawodnikiem NBA. Co więcej, okazuje się, że cały czas jest szansa na jego pierwszy występ w koszulce Los Angeles Lakers w tym sezonie. Trener Jeziorowców Frank Vogel w ostatniej rozmowie z dziennikarzami przyznał, że Boogie bardzo dobrze radzi sobie z rehabilitacją po kontuzji ACL’a, której doznał w sierpniu i w tym momencie istnieje możliwość na jego powrót w okolicach początku playoffów:

Tak, jest możliwość, że zagra w tym sezonie. Przed playoffami powinien być dopuszczony do gry, a my będziemy musieli ocenić jak radzi sobie kondycyjnie i czy uda mu się w krótkim czasie znaleźć rytm meczowy.

Przed sezonem Cousins podpisał roczną umowę z Lakers, w drużynie prowadzonej przez Vogela miał pełnić rolę backupu dla swojego kolegi Anthony’ego Davisa – pod jego nieobecność tą rolę przejął Dwight Howard. Problemy Cousinsa z kontuzjami rozpoczęły się w 2018 roku, kiedy jeszcze w barwach New Orleans Pelicans zerwał Achillesa. W kwietniu 2019 grając dla Warriors nabawił się kontuzji mięśnia czworogłowego uda, a w sierpniu wspomnianego zerwania ACL’a. Od 2017 roku udało mu się rozegrać jedynie 78 spotkań.

97

KOMENTARZE