Jonathan Isaac z Magic nie wróci w tym sezonie

0

Jonathan Isaac pozostaje poza grą od początku stycznia, kiedy to w spotkaniu przeciwko Washington Wizards doznał kontuzji kolana. Początkowo w jego przypadku mówiło się o dwóch miesiącach przerwy, co mogłoby oznaczać, że pojawi się na parkiecie w okolicach początku marca, ale najnowsze doniesienia przekazane prezydenta Magic Jeffa Weltmana wskazują na to, że Isaac nie wróci już do gry w tym sezonie:

Isaac nie poddał się operacji, a jego rehabilitacja przebiega bardzo powoli. Weltman nie zamknął definitywnie furtki na powrót zawodnika na parkiet, ale przyznał, że musiałby wydarzyć się cud, aby do tego doszło – Magic walczą o playoffy i tym samym o potencjalnego dzwona od Milwaukee Bucks w pierwszej rundzie. Trudno przypuszczać, aby w tym wypadku władze organizacji naciskały na jego przedwczesny powrót.

Szósty numer Draftu 2017 z każdym sezonem spędzonym na parkietach NBA coraz wyraźniej udowadniał swój potencjał. Do momentu kontuzji 22-latkowi udało się rozegrać dla Magic 32 spotkania – wszystkie rozpoczął w podstawowym składzie. Znany przede wszystkim ze świetnych warunków defensywnych notował 12 punktów na skuteczności 46%, 6,9 zbiórki i dokładał do tego 1,6 przechwytu i 2,4 bloku.

27