Wymiana: Capela w Atlancie, Covington w Houston, Beasley w Minnesocie

4

Minnesota Timberwolves nadal nie są w stanie przekonać Golden State Warriors do oddania im D’Angelo Russella i rozmowy na tej linii został wstrzymane.

To jednak nie zatrzymało Wolves przed sfinalizowaniem już wcześniej prowadzonych negocjacji z Houston Rockets i Atlantą Hawks. Ostatecznie udało się dogadać dużą, 4-stronną wymianę, ponieważ zamiast Warriors do transferu włączyli się Denver Nuggets.

Z samego rana Shams Charania i Adrian Wojnarowski informowali o szczegółach wymiany, w której wzięło udział w sumie aż 12 zawodników, na czele z Clintem Capelą, który przenosi się do Atlanty, Robertem Covingtonem, który wylądował w Houston i Malikiem Beasley, który idzie do Minnesoty.

Tak prezentuje się cała wymiana:

Houston Rockets: Robert Covington, Jordan Bell, pick w drugiej rundzie draftu 2024 (Warriors)

Atlanta Hawks: Clint Capela, Nene

Minnesota Timberwolves: Malik Beasley, Juancho Hernangomez, Jarred Vanderbilt, Evan Turner, pick w pierwszej rundzie draftu 2020 (Nets, chroniony w loterii)

Denver Nuggets: Gerald Green, Keita Bates-Diop, Shabazz Napier, Noah Vonleh, pick w pierwszej rundzie draftu 2020 (Rockets)

Hawks mają w końcu środkowego, na którego polowali już od dłuższego czasu.

Rockets dostali wartościowego 3-and-D specjalistę, który pomoże w spacingu i pozwoli na jeszcze więcej niskiego grania, a do tego istotnie ograniczyli koszty.

Nuggets przed sezonem nie dogadali się w sprawie przedłużenia kontraktu z Malikiem Beasley, który tak samo jak Juancho Hernangomez będzie zastrzeżonym wolnym agentem w wakacje. Teraz już nie muszą się o to martwić, zamiast tego mają pick i graczy, którzy powinni pomóc utrzymać głębię ławki.

Timberwolves zebrali assety na przyszłość. Przede wszystkim dostali pick, który powinien być w top-20 nadchodzącego draftu i obiecującego Beasleya, który może stać się ważną częścią przyszłości drużyny.

Będziemy dzisiaj jeszcze szczegółowo przyglądać się wszystkim elementom tego transferu.

50

KOMENTARZE

  1. Jeśli Minnesota zatrzyma Malika i Juancho na dobrych kontraktach to duży plus,ale jeśli ich poniesie i przepłacą choćby jednego to mam mieszane odczucia.Bardzo dobry deal dla Hawks.

    Lubię to: 0
  2. Warriors chyba czekają na steal typu D’Angelo za Ingrama lub Simmonsa. Co wcale nie jest dla obydwóch stron takie idiotyczne jak wygląda na pierwszy rzut oka).

    D’Angelo + Embiid to zdecydowanie lepszy fit, tak samo jak DLo + Zion. Natomiast Warriors potrzebują atletyzmu i gry po ścięciach na pozycji nr 3 (+playaking jaki obaj zapewniają).

    Lubię to: 2