Anthony Davis odrzucił propozycję przedłużenia od Lakers

2

Dzisiaj minęło sześć miesięcy od momentu, kiedy Anthony Davis dołączył do Los Angeles Lakers i w związku z tym Jeziorowcy mogli zaproponować swojemu centrowi przedłużenie kontraktu. Jak można było się tego spodziewać, AD odrzucił czteroletnią propozycję wartą 145,7 miliona dolarów i w wakacje zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem – to najnowsze doniesienia Chrisa Haynesa z Yahoo! Sports:

Odmowa Davisa wcale nie oznacza, że nie chce on zostać w drużynie z LeBronem Jamesem jeszcze przez kilka lat. To raczej czysta kalkulacja finansowa, ponieważ jako wolny agent może w lipcu otrzymać od Lakers umowę na poziomie 202 milionów dolarów za pięć lat gry(od innej drużyny maksymalnie cztery lata kontraktu). Ligowi komentatorzy zauważają również, że Davis dzięki swojej decyzji nie zamyka sobie żadnej możliwości wyboru w wakacje i będzie panem swojej przyszłości – najpierw musi oczywiście oficjalnie zrezygnować z opcji zawodnika na sezon 20/21.

W swoim pierwszym sezonie w barwach ekipy z Los Angeles Davis udowadnia, że jest jednym z najlepszych zawodników w całej lidze. Dotychczas notuje średnio 27,7 punktu, 9,5 zbiórki i 2,6 bloku, będąc głównym kandydatem do nagrody DPOY.

117

KOMENTARZE