Kyle Kuzma na radarze Sacramento Kings

6

Kilkanaście godzin temu pojawiły się pierwsze informacje, według których kilka ligowych zespołów wyraża coraz większe zainteresowanie skrzydłowym Lakers Kylem Kuzmą. Dzisiaj Marc Stein z The New York Times przychodzi do nas z większą porcją informacji – według jego doniesień Sacramento Kings wyglądają teraz na wyjątkowo chętnych do pozyskania młodego skrzydłowego:

Według raportów Steina, Kings zdają sobie sprawę z tego, że wyciągnięcie Kuzmy z Los Angeles może wiązać się z rozstaniem z Bogdanem Bogdanovicem, ale ten ostatni w wakacje zostanie zastrzeżonym wolnym agentem i ekipa z Sacramento nie będzie pewna tego, czy uda im się zostawić go w składzie.

Kuzma ma kontrakt ważny do końca sezonu 20/21, a za rok gry zgarnia 8,5 miliona dolarów. Jego trzeci sezon na parkietach NBA został przyhamowany przez kontuzje, ale w Sacramento podobno liczą na to, że z czasem mógłby powrócić do swojej dyspozycji sprzed kilku miesięcy.

76

KOMENTARZE

  • Przecież Lakers nie obchodzi co będzie za rok.Dla nich ważne jest co teraz.To zresztą wspólny mianownik wszystkich drużyn LeBrona z poprzedniej dekady.Budowane są na maksymalizacje celu w najkrótszym czasie a nie długofalowy proces.Jeśli Bogdanovic pomoże w zdobyciu tytułu to nikt nie będzie pamiętał o Kuzmie.Chętnych do ogrzania się w słońcu LA tez nie zabraknie.Z tytułem w rękach, nawet strata Bogdana nie będzie straszna.
   A że Serb chce pieniędzy?W jego wieku gorsi od niego mają po kilkadziesiąt baniek na koncie.Dla niego to ostatnia szansa na grube siano.

   Lubię to: 26
   • Bogdanović>Kuzma a dla Lakers to teraz najważniejsze. Oni mają okienko 2 letnie na mistrzostwo z LeBronem i AD, później raczej będzie trzeba szukać nowego partnera na rynku do pary z AD. Kuzma miał ciągnąć ławkę Lakers, ale tego nie robi. Nie robi tego też Rondo, właściwie jedynym zawodnikiem który robi coś z piłką w rękach gdy nie ma na boisku LBJ jest…..Caruso. Oni na gwałt potrzebują kogoś kto potrafi sobie lub kolegom coś wykreować. Dragić, Schroder są dla nich chyba nieosiągalni dlatego jakby wyciągnęli takiego Bogdanovicia to byłby świetny ruch. Mimo wszystko nie sądzę, że Kings na to pójdą.

    Lubię to: 6
 1. Mam wrażenie, że Bogdanovic jest strasznie niedoceniany, a przecież nie tylko ma świetny rzut, ale też jest bardzo dobrym obrońcą i podającym, który potrafi wykreować coś dla innych. A czy Kuzma potrafi coś oprócz ciepania trójek? Na miejscu Lakers brałbym Bogdanovicia zanim ktoś to zrobi pierwszy. Poza tym dla Lakers podpisanie go i płacenie podatku od luksusu to chyba nie problem.

  Lubię to: 23
 2. O ile zdrowy to 2BOGD pasuje idealnie do Lebrona i Lakers. Myśli, super rzuca i potrafi coś wykreować. No-brainer dla Lakers. A co będzie w lipcu okaże się w lipcu.

  Lubię to: 14