Kontenderzy zainteresowani zawodnikami Cleveland Cavaliers

8

Clevelend Cavaliers nie są drużyną o której mówi i pisze się najczęściej, ale jeżeli pomyślimy o nich w kontekście ewentualnych wymian przed trade deadline, to można zatrzymać się tutaj na dłużej. Według Sama Amico ze Sports Illustrated kontenderzy z Konferencji Wschodniej mogą być zainteresowani dwoma zawodnikami z Cleveland. Chodzi tutaj o Tristana Thompsona oraz Jordana Clarksona, którzy są właśnie w ostatnim roku swoich kontraktów i w lato zostaną wolnymi agentami.

Jeżeli chodzi o 28-letniego Thompsona, to Amico wskazuje tutaj na Toronto Raptors, którzy dwóch swoich centrów mają również na wygasających umowach. Zaliczający najlepszy w karierze sezon Thompson mógłby się okazać nadwyżką nad starzejącym się szybko Marcem Gasolem oraz nad 30-letnim* Sergem Ibaką. Były drużynowy kolega LeBrona Jamesa notuje w tym sezonie linijkę statystyczną na poziomie 13,9 punktu i 10,6 zbiórki na mecz.

Clarksonem z kolei mają być zainteresowani Philadelphia 76ers. W Filadelfii wraz z utratą Jimmy’ego Butlera i J.J. Redicka cały czas potrzeba shootingu, a zdobywający w tym sezonie 14 punktów w 22 minuty gry guard mógłby okazać się poważną pomocą z łąwki rezerwowych.

102

KOMENTARZE