Pacers rozmawiają o wymianie Domantasa Sabonisa

5

Jedną z głównych historii tego sezonu w Indianie miał być eksperyment gry na dwóch podkoszowych w pierwszej piątce, ale wygląda na to, że plany się zmieniły i Domantas Sabonis może wkrótce zmienić barwy klubowe. Jak donosi Sam Amick z The Atheltic, Indiana Pacers zaangażowali się w rozmowy o wymianie 23-letniego Litwina po tym jak nie byli w stanie porozumieć się z nim w sprawie przedłużenia debiutanckiego kontraktu.

Amick dodaje, że nie brakuje drużyn zainteresowanych Sabonisem, ale na razie cena jakiej chcą Pacers jest za wysoka.

Przypomnijmy, że rok temu Pacers podpisali czteroletni kontrakt wart $72 miliony z Mylesem Turnerem. Od tamtego momentu dużo było spekulacji, że zatrzymanie dwójki młodych podkoszowych będzie dla nich zbyt kosztowe, dlatego któregoś z nich będą musieli wymienić. Pacers jednak przekonywali dotychczas, że dla obu widzą przyszłość w drużynie, ponieważ wierzą, że mogą oni grać obok siebie. Wygląda jednak na to, że oczekiwania finansowe Sabonisa są dla nich zbyt wygórowane.

Sabonis w zeszłym sezonie zaliczał średnio 14.1 punktów, 9.3 zbiórek i 2.9 asyst wychodząc z ławki Pacers, co dało mu drugie miejsce w głosowaniu na najlepszego rezerwowego NBA.

58

KOMENTARZE