Buddy Hield gotowy zaakceptować niższą ofertę od Sacramento Kings

0

Buddy Hield i Sacramento Kings mają czas do 21 października, aby porozumieć się w sprawie przedłużenia kontraktu  i jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom – zawodnik zamierza dać organizacji zniżkę, ponieważ bardzo zależy mu na tym, aby zostać w Sacramento na dłużej:

Jason Jones z The Athletic powołując się na swoje ligowe źródła przekazał informację, według której Hield jest gotowy złożyć podpis pod nowym kontraktem – nie musi być to maksymalna opcja, jednak zawodnik zaznaczył, że nie powinna go “obrazić”.

Maksymalne przedłużenie dla 26-latka może wynieść nawet 170 milionów dolarów za pięć lat gry. O tym, ze Kings i Hield pracują nad przedłużeniem dowiedzieliśmy się już ponad miesiąc temu, ale od tej pory ciężko było doszukać się nowych informacji w tej sprawie.

Poprzedni sezon był dla szóstego numeru Draftu 2016 wyjątkowo udany. Zaliczał najlepsze w karierze 20,7 punktów, 5 zbiórek i 2,5 asysty, a ponadto trafił aż 278 trójek, co daje mu siódme miejsce pod względem tego typu trafionych rzutów w historii.

59