Elfrid Payton kolejnym nabytkiem Knicks

5

New York Knicks nie przestają dodawać nowych zawodników i Shams Charania podał nazwisko kolejnego młodego talentu, który zdecydował się związać z nimi dwuletnim kontraktem. Jest to 25-letni Elfrid Payton, a za grę w Madison Square Garden zainkasuje w sumie $16 milionów.

Payton został wybrany z 10 numerem w drafcie 2014 przez Orlando Magic, gdy na Florydzie pracował obecny GM Knicks Scott Perry. W tym samym drafcie do NBA trafił również Julius Randle, z którym Payton grał już w poprzednim sezonie w Nowym Orleanie. Sami starzy znajomi.

W barwach Pelicans zdobywał średnio 10.6 punktów, zbierał najlepsze w karierze 5.2 piłek i ustanowił swój rekord 7.6 asyst, ale przez problemy z kontuzjami rozegrał tylko 42 mecze.

Nie wiadomo jeszcze czy kontrakt Paytona zawiera jakieś opcje, ale według doniesień Bobby’ego Marksa wszystkie wcześniej dogadane przez Knickcs 2-letnie umowy mają opcję drużyny w drugim roku. U Randle’a jest to trzeci rok.

Knicks zadbali o elastyczność, żeby w przyszłym roku ponownie móc wybrać się na zakupy.

60

KOMENTARZE

  1. Co by nie zrobili Knicks i tak będzie lament że źle zrobili. Dajmy tym młodym graczom szansę.Zobaczymy jak to ogarną z Fizem a później oceniajmy.
    NBA potrafi zaskakiwać – pokazała to w tym sezonie choćby drużyna Toronto na którą rzadko kto stawiał że zdobędzie tytuł.

    Lubię to: 13
  2. Miara pierdołowatośći Knicks jest to że oceniamy ich pozytywnie tylko dlatego że podpisują krótkie kontrakty,z opcją zespołu.Od czegoś jednak trzeba zaczać drogę ku normalności,niech to nawet będzie taki start.Plus jest taki że (mam taka nadzieję)gorzej nie może być.Chociaż kurwa,wróć…To Knicks.

    Lubię to: 0