Paul George poddał się operacji, opuści początek obozu przygotowawczego

0

Przez ostatnie kilka miesięcy Paul George narzekał na kłopoty z barkiem i wygląda na to, że sztab medyczny Oklahoma City Thunder ostatecznie zadecydował co do sposobu leczenia jednego ze swoich liderów. Drużyna Grzmotów w oficjalnym komunikacie na Twitterze poinformowała, że PG13 poddał się operacji częściowo zerwanego ścięgna w lewym ramieniu i w związku z tym czeka go dłuższa przerwa od koszykówki:

Według najnowszych doniesień, George będzie musiał odpocząć przez około kilka-kilkanaście tygodni i raczej nie będzie gotowy na początek obozu przygotowawczego do nowego sezonu. Ponadto, przejdzie też niewielki zabieg lewego barku.

George w swoim drugim sezonie dla Thunder zdobywał średnio 28 punktów i 8 zbiórek, będąc w pewnym momencie jednym z trzech kandydatów do nagrody MVP. Od momentu, kiedy zaczęły się jego kłopoty z barkiem obniżył nieco loty i nie udało mu się uchronić drużyny przed porażką w pierwszej rundzie playoffów w starciu z Portland Trail Blazers.

Tymczasem Russell Westbrook musiał poddać się operacji więzadła palca lewej dłoni. Podobno grał z tą kontuzją przez ostatnie sześć tygodni sezonu.

51