Wake-Up: Giannis nie grał, Nets przybliżyli się do playoffów

4

Tylko dwa mecze rozegrano w NBA minionej nocy, podczas której uwaga koszykarskiego świata skupiła się na na Minneapolis, gdzie odbyły się półfinały turnieju NCAA. Texas Tech wygrali z Michigan State, natomiast Virginia po kontrowersyjnej końcówce pokonała Auburn, gdy Kyle Guy wytrzymał presję i na samym finiszu trafił trzy wolne na zwycięstwo. Dla obu tych uczelni to pierwszy w historii awans do wielkiego finału.

Brooklyn @ Milwaukee 133:128 (Russell 25 – Bledsoe 33)
Philadelphia @ Chicago 116:96 (Redick 23 – Sampson 29)

1) Nets przybliżyli się do playoffów zaliczając niezwykle ważne zwycięstwo w Milwaukee. Wykorzystali pomoc rywali jaką była nieobecność Giannisa Antetokounmpo, który w miniony poniedziałek zdominował czwartą kwartę na Brooklynie, a teraz dostał wolne z powodu urazu łydki. Ale to oczywiście nie oznacza, że Bucks odpuścili ten mecz. Gospodarze odrobili dwucyfrową stratę z początku czwartej kwarty i dopiero na samym finiszu Nets zapewnili sobie wygraną. W kluczowej akcji Jared Dudley zbił piłkę po niecelnym rzucie D’Angelo Russella, a Joe Harrisowi znalazł się na otwartej pozycji i celną trójką przełamał remis na 1:24 przed końcem.