Wake-Up: Zion jest najlepszym graczem w historii NCAA. Faworyci do MVP spisali się

6
fot. AP Photo

Ostatniej nocy, na 30 sekund przed końcem półfinału turnieju ACC Zion Williamson dobił w tłoku swój niecelny rzut, dał Duke jednopunktowe prowadzenie i jak się zaraz okazało zwycięstwo nad North Carolina 74:73.

Zion wrócił już dzień wcześniej, w czwartek, po trzytygodniowej rehabilitacji skręconego kolana i trafił k-a-ż-d-y z 13 rzutów z gry (przeciwko strefie), zdobył 29 punktów, miał 14 zbiórek i 5 przechwytów w wygranej z Syracuse – i widziałem ten mecz wczoraj, i Zion powinien zakończyć karierę jako najlepszy gracz akademicki od czasów Billa Waltona. Kropka. A nie widziałem Waltona, tylko czytałem, o Abdul-Jabbarze też. Na pewno jest najlepszy z tych, których oglądałem na bieżąco, czyli w ostatnich piętnastu latach. Tu wątpliwości nie mam. A widziałem i KD, i Psycho T, i Blake’a, i Jimmera, Am-mo i JoJo. To oczywiście nic nie znaczy, bo można być wielkim graczem koledżu i skończyć w Chinach, ale nawet fakt, że grał tylko jeden sezon w zupełności mi wystarczy do postawienia tej tezy – „Jest najlepszym graczem NCAA w minutach, które grał”. Zresztą, to nie jest jakaś wielka wewnętrzna dyskusja. Po prostu patrzysz i widzisz. To coś jak: masz jajka i zrób z tego jajecznicę. Bierzesz i robisz.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDante Exum kolejny raz poza grą na czas nieokreślony
Następny artykułPoznaliśmy grupy MŚ 2019, Polska w grupie nazywanej „żart”

6 KOMENTARZE