Ibaka i Chriss otrzymali kary zawieszenia

1

Shams Charania z The Athletic spieszy do nas z doniesieniami w sprawie kar dla Serge’a Ibaki i Marquese’a Chrissa, którzy w ostatnim spotkaniu wymienili kilka niecelnych ciosów w boiskowej bójce. Zawodnik Toronto Raptors otrzymał trzy mecze zawieszenia, natomiast dla centra Cavaliers przewidziano jeden mecz zawieszenia – władze ligi potwierdziły raporty Shamsa w oficjalnym oświadczeniu:

Do bójki doszło w trzeciej kwarcie poniedziałkowego spotkania, w którym Raptors zaskakująco łatwo przegrali z tankującymi Kawalerzystami. Ibaka walcząc z Chrissem o piłkę z dalekiego podania upadł na parkiet, po czym momentalnie zerwał się na nogi i doskoczył do młodego gracza Cavs wyprowadzając ciosy – ten broniąc się odpowiedział. Władze ligi argumentują długości zawieszeń tym, że Ibaka ma już historię podobnych wyskoków, natomiast mecz kary dla Chrissa tłumaczono tym, że center również próbował uderzyć Ibakę*:

*Powinien przecież położyć się i dać się dusić, może wtedy władze ligi łaskawie odpuściłyby mu zawieszenie. Osobista wycieczka, ale tłumaczenie jest tak śmieszne, że nie wytrzymałem.

45

KOMENTARZE

  1. W NBA mają dziwne podejście do tych sytuacji. 2 czy 3 sezony temu była ta sytuacja kiedy Afllalo zaatakował Bjelice i mimo powtórek obydwaj zostali wyrzuceni z boiska kiedy Bjelica tylko się bronił.

    Lubię to: 3