Milos Teodosić nie zagra już w tym sezonie w NBA

9

Po tym jak kilkanaście dni temu Los Angeles Clippers zdecydowali się zwolnić Milosa Teodosića, wydawało się, że Serba czeka powrót do gry na europejskich parkietach – jeżeli nie na rynku wolnych agentów nikt nie przejawi nim zainteresowania. Według najnowszych doniesień rozgrywający nie zagra już w tym sezonie w NBA, ale co ciekawsze nie planuje również występów klubowych w Europie. Teodosić ma zagrać w najbliższych dwóch spotkaniach drużyny narodowej w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata, a później chce spędzić resztę sezonu na odpoczynku przed wakacjami. Wtedy ma podjąć decyzję co do swojej dalszej przyszłości:

31-letni rozgrywający z powodu bogatej w talent ławki rezerwowych Clippers oraz dręczących zawodnika urazów wystąpił w tym sezonie w zaledwie 15 spotkaniach. Notował w nich skromne 3,2 punktu i 2,1 asysty

73

KOMENTARZE

 1. Wielki talent który nie odnalazł się w NBA. Pokazuje to tylko, jak elitarna pod względem przygotowania fizycznego jest to liga. 82-meczowy sezon+ ciągłe podróze wykończyły lub przerosły już niejednego atletę.

  Lubię to: 5
  • Pewnie byłoby inaczej, gdyby dołączył do ligi w wieku 23-25 lat, w tym wieku mógłby jeszcze dostosować się do intensywnego sezonu, ale mając 30 lat ciężko znieść taką drastyczną zmianę

   Lubię to: 2
   • Może i tak, ale trudno przewidzieć. Nie każdy organizm zniesie trudy gry w NBA, nawet przyzwyczajany od najmłodszych lat. Ilość kontuzji i drobnych urazów o tym świadczy. Maciej Lampe dostał się do NBA w bardzo młodym wieku i się nie utrzymał. W swoim prime time kilka lat temu miał okazję wrócić i szukać angażu w NBA, ale nie zdecydował się na to, argumentując, że to za duże obciążenie dla organizmu. Podobne pieniądze mógł zarobić w Europie (ok 3 mln euro) grając max. 2 mecze w tygodniu.

    Lubię to: 1