Wymiana: Marc Gasol w Toronto Raptors

9

Trwa wyścig zbrojeń na Wschodzie.

Philadelphia 76ers ściągnęli Tobiasa Harrisa, Milwaukee Bucks dodali Nikolę Mirotica, czas więc na odpowiedź Toronto Raptors:

Na ostatniej prostej przegonili Charlotte Hornets, którzy od kilku dni rozmawiali o wymianie Gasola.

Raptors w zamian za środowego Memphis Grizzlies oddają Jonasa Valanciunasa, Delona Wrighta, CJ Millesa i pick w drugiej rundzie draftu 2024.

Tak więc to już przesądzone, po 11 latach kończy się era Marca w Memphis. Choć trwała ona znacznie dłużej, bo był już w stanie Tennessee w szkole średniej, kiedy Pau zaczynał swoją karierę w NBA. Potem to właśnie w wymianie starszego z braci do Los Angeles Lakers, Grizzlies pozyskali prawa do Marca.

Gasol niedawno skończył 34 lata i Grizzlies trudno było znaleźć chętnych, którzy oddaliby za niego jakiegoś wartościowego młodego zawodnika. Tym bardziej, że ma w kontrakcie jeszcze opcję na kolejny rok za aż $25.6mln, a jego forma w ostatnich tygodniach mocno spadła. Miał świetny start sezonu i w pierwszych 20 meczach zaliczał średnio 18.5 punktów, 41% za trzy, 9.4 zbiórek, 4 asysty, i 3.0 bloki+przechwyty. Później jednak zaczęły dokuczać mu kłopoty zdrowotne i w ostatnich 33 spotkaniach spisywał się już znacznie gorzej – 14.1 punktów, 29.5% za trzy, 8.1 zbiórek, 5.1 asyst i 1.9 bloki+przechwyty.

Teraz na środku zastąpi go 26-letni Valanciunas, który rozgrywał bardzo dobry sezon z ławki Raptors (12.8 punktów, 57.5%. Gry i 7.8 zbiórek) zanim nie złamał kciuka, przez co stracił prawie dwa miesiące, ale już szykuje się do powrotu. Ma opcję na kolejny sezon za $17.6mln. Delon Wright natomiast będzie zastrzeżonym wolnym agentem. W Grizzlies będzie miał okazję odegrać większą rolę i potwierdzić swoją wartość jako wszechstronny guard na dwie strony parkietu, ponieważ na razie miał znacznie słabszy sezon niż poprzedni. Średnio 6.9 punktów i 2.2 asyst.

Raptors przehandlowali też swojego rezerwowego centra Grega Monroe do Brooklyn Nets w razem z pickiem w drugiej rundzie draftu. Tak więc w sumie, od wczoraj oddali pięciu zawodników, przejmując tylko jednego, co daje im sporo wolnego miejsca w składzie, bo mają teraz tylko 10 graczy. To może oznaczać, że szykują się na agresywną walkę o zawodników po buyoutach.

56

KOMENTARZE

  • A po co ma robić i kogo wymieniać skoro w Bostonie jest tak naprawdę za dużo graczy do grania? Ponadto każdy wie, że Boston ma picki i będzie je chciał. A potem braknie na ewentualnego AD. Pewnie o Gordona pytali i pewni nikt nie był zainteresowany. Z drugiej strony kontakt Gordona może przydać się w wymianie po AD.

   Lubię to: 1
    • ? Po co. Mają seria 10-1. A jak Kyrie wywinie numer w lato? Lub co gorsza znów skontuzjuje się w play-off?. Nic lepszego niż Scary Terry walczący o kontrakt się nie trafi. Dlatego też pewnie Boston ucieszył się, że nigdzie nie poszedł Conley. Jak Kyrie wywinie numer mają jakieś zastępstwo. Pnadto wszyscy wiedzą, ze Boston ma w ch@@j asetów i każdy chce dużo.

     Lubię to: 0
 1. Nie rozumiem po co Toronto mlodszy ale juz i tak stary Gasol. To V byl za dorosly na ich przyszlosciowy sklad, a teraz co? Gasol na centrze, Ibaka na 4 a Siakam gdzie? Big ball?

  Lubię to: 3