Jim Boylen z nowym kontraktem od Chicago Bulls

1

Chicago Bulls doszli do porozumienia w sprawie nowego kontraktu z trenerem Jimem Boylenem – coach otrzyma również podwyżkę za umowę obowiązującą do końca tego sezonu:

Boylen objął stery w Chicago po tym jak organizacja zwolniła z funkcji trenera Freda Hoiberga, który zaliczył start 5-19. Pod wodzą Boylena Byki nadal prezentują się fatalnie i w osiemnastu spotkaniach wygrali ledwie pięć razy, grając prawdopodobnie najgorszą koszykówkę wśród wszystkich ligowych zespołów(Cleveland Cavaliers powinni teraz grać w G-League, dlatego nie są brani pod uwagę) – tweet z 20 grudnia, ale w kwestii statystyk drużynowych nie zmieniło się wiele, a już nie na tyle dużo, aby przedłużać umowę z trenerem i jeszcze dawać mu podwyżkę:

Wśród ligowych komentatorów zdania są bardzo podobne – trener Byków nie zasłużył na wyższą wypłatę, a decyzję managementu Bulls broni jedynie to, że nie wszystko z 1,6 miliona dolarów na kolejny rok umowy jest gwarantowane. Dzięki temu w wakacje Byki będą mogli bez większego żalu rozglądać się za innym trenerem, jeżeli 52-latek nie będzie potrafił znaleźć sposobu na poprawę gry.

33

KOMENTARZE

  1. Napiszę do nich i zaoferuję swoją kandydaturę za pół tej stawki :) Myślę, że z moim doświadczeniem w roli trenera, dałbym sobie spokojnie radę na podobnym poziomie.

    Lubię to: 3