Wake-Up: 47 punktów i game-winner PG. 7 wygrana Nuggets. Raptors lepsi od Sixers

8

Denver Nuggets potrzebowali dogrywki w Orlando, ale ostatecznie pokonali gospodarzy, przedłużając swoją serię do siedmiu zwycięstw i zostali samotnymi liderami Zachodu (17-7). LA Clippers zatrzymała defensywa Memphis Grizzlies i spadli na trzecią pozycję, wyprzedzeni przez Oklahomę City Thunder, których na Brooklynie uratował super gorący w czwartej kwarcie Paul George. Tymczasem w Toronto, w meczu na szczycie Konferencji Wschodniej gospodarze pokonali Philadelphię 76ers, mimo że w strzeleckim pojedynku to Jimmy Butler był minimalnie lepszy od Kawhia Leonarda. Był też pojedynek Golden State Warriors z Cleveland Cavaliers, w którym Stephen Curry rzucił 42 punkty. LeBron James również zdobył 42, ale w Los Angeles.

Golden State @ Cleveland 129:105 (Curry 42 – Sexton 21)
Denver @ Orlando 124:118 OT (Murray 31 – Fournier 26)
Washington @ Atlanta 131:117 (Beal 36 – Collins 26)
Oklahoma City @ Brooklyn 114:112 (George 47 – Crabbe 22)
Philadelphia @ Toronto 102:113 (Butler 38 – Leonard 36)
LA Clippers @ Memphis 86:96 (Marjanović 19 – Conley 22)
Detroit @ Milwaukee 92:115 (Griffin 31 – Bledsoe 27)
Charlotte @ Minnesota 104:121 (Lamb 18 – Towns 35)
Dallas @ New Orleans 106:132 (Barnes 16 – Randle 27)
San Antonio @ LA Lakers 113:121 (DeRozan 32 – James 42)

1) Thunder przegrywali już 23 punktami na parkiecie w Barclays Center i gospodarze długo utrzymywali wysokie prowadzenie. Jeszcze na samym starcie czwartej kwarty nadal było 20 punktów różnicy i wszystko wskazywało na to, że Nets wreszcie przerwą serię porażek. Wtedy jednak obudził Paul George, jego nadgarstek nagle zrobił się gorący i niemal samodzielnie poprowadził comeback. W czwartej kwarcie zdobył 25 punktów, sześć więcej niż rywale.

Na samym finiszu nadal jednak Nets mogli jeszcze uratować to zwycięstwo, ale podczas gdy D’Angelo Russell pudłował kolejne trójki, PG wykorzystał otwartą pozycję na dystansie i rzucił pierwszego w karierze game-winnera na 3.1 sekundy przed końcem.

Ostatecznie George miał 47 punktów, jeden mniej niż wynosi jego rekord kariery, trafił 6/13 za trzy, zebrał 14 piłek i rozdał 4 asysty. Russell Westbrook uzbierał 21 punktów z 23 rzutów, ale zanotował kolejne triple-double mając 15 zbiórek i 17 asyst. Thunder wymęczyli to zwycięstwo, przedłużając swoją serię do czterech. Nets przegrali już po raz ósmy z rzędu. Ich najlepszym strzelcem był Allen Crabbe, który trafił 7/13 za trzy na 22 punkty. Joe Harris dołożył 19.

2) Na 10 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Evan Fournier zablokował penetrującego Jamala Murray’a, co dało Magic szasnę na doprowadzenie do remisu. W kolejnej akcji Nuggets nie porozumieli się w obronie, Torrey Craig został na zasłonie Nikoli Vucevica, Terrence Ross miał wyjątkowo dużo miejsca za łukiem i potrzebne było dodatkowe 5 minut.