J.R. Smith kończy swoją przygodę z Cavaliers

1

Sześć minut na parkiecie przeciwko Detroit Pistons to najprawdopodobniej ostatnie momenty J.R. Smitha w barwach Cleveland Cavaliers. Joe Vardon z The Athletic informuje, że Smith nie będzie już aktywnym graczem Kawalerzystów, a obie strony mają natychmiast rozpocząć poszukiwania wymiany dla zawodnika – doniesienia w oficjalnym komunikacie Cavs w pełni potwierdzili:

Trudno powiedzieć, że jest to nieoczekiwany ruch, po tym jak już od kilku tygodni Smith w jasny sposób wypowiadał się na temat swojej przyszłości w Cleveland. Głośno powiedział o tym, że zespół nie chce wygrywać, a on może być tylko częścią drużyny, która przynajmniej próbuje to robić.

Według Vardona obie strony zachowują się w sposób profesjonalny, a cała sytuacja przebiega w normalnej, przyjaznej atmosferze. Jak na razie opcja buyoutu nie wchodzi w grę, ale 15 milionów dolarów w kontrakcie Smitha może być trudne do wytransferowania – choć warto zaznaczyć, że w przyszłym, czyli ostatnim sezonie umowy, jedynie 3,87 miliona dolarów jest gwarantowane.

57

KOMENTARZE