Szósty Gracz zapowiada półfinały konferencji: (2) Boston Celtics – (3) Philadelphia 76ers

5
fot. newspix.pl
fot. newspix.pl

3 lipca zeszłego roku związani ze sobą draftową historią Markelle Fultz i Jayson Tatum zmierzyli się w jednym z najlepszych meczów w historii Ligi Letniej. Potem, wczesną jesienią Boston Celtics i Philadelphia 76ers grali ze sobą dwa razy w preseason. Następnie, cztery razy w sezonie regularnym – w tym jeden raz w Londynie. Nagły progres 76ers sprawił, że czuć było w tych meczach powrót matki wielkich rywalizacji w NBA. Młode drużyny Bostonu i Filadelfii mogą znienawidzić się w nadchodzącej serii i rozpocząć dekadę pojedynków.

Ale, o ile 76ers są praktycznie kompletnie zdrowi – minus maska, którą Joel Embiid chronił będzie swój pęknięty oczodół – tak Celtics przystąpią do niej bez Kyrie’ego Irvinga, bez Gordona Haywarda i teraz też bez swojego drugiego strzelca tych play-offów Jaylena Browna, który kontuzjował ścięgno udowe w sobotnim meczu nr 7 przeciwko Milwaukee Bucks.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (618): Człowiek, który był lepszy niż Świerczewski
Następny artykułPlayoffowy Typer 6G 2018: Jarek, Michał i Robert prowadzą po I rundzie

5 KOMENTARZE

  • Maciek jak obstawił 4:0 dla Milwaukee, tym razem bezpiecznie :)

   „Fultz nawet nie skończył jeszcze 20 lat” – fakt, choć z drugiej strony jest tylko 2 miesiące i 26 dni młodszy od Tatuma :)

   „Może nawet w przyszłości będzie lepszy od Tatuma” – ja uważam, że równie dobrze za kilka lat Tatum może być lepszy od Simmonsa, od którego jest przecież dwa lata młodszy.

   Lubię to: 15