Wake-Up: Gorący Bogdanović i comeback Pacers. Wizards i Bucks wygrali u siebie

20

Dokładnie rok temu Indiana Pacers również rozgrywali mecz numer trzy na własnym parkiecie w serii z Cleveland Cavaliers i już wydawało się, że pokonają LeBrona Jamesa mając 26 punktów przewagi… Skończyło się jednak bolesną porażką, a zaraz potem sweepem. Teraz Pacers wzięli rewanż. Teraz to oni zrobili comeback prowadzeni przez gorącego Bojana Bogdanovica i wygrali z Cavaliers. Teraz kibice Bankers Life Fieldhouse mieli powody do świętowania. Co to był za mecz!

W pozostałych dwóch spotkaniach emocji było znacznie mniej. W obu także wygrywali gospodarze, odpowiadając na dwie poprzednie porażki i robią nam się coraz ciekawsze serie.

Cleveland @ Indiana 90:92 (1-2)
Toronto @ Washington 103:122 (2-1)
Boston @ Milwaukee 92:116 (2-1)

* Cavaliers świetnie rozpoczęli mecz i to już nie tylko dzięki LeBronowi. Dostał wreszcie wsparcie kolegów, rozkręcili swój atak zdobywając po 37 punktów w dwóch pierwszych kwartach, do tego dobrze podwajali Victora Oladipo, wymuszali błędy gospodarzy i na finiszu pierwszej połowy prowadzili +17. Ale było wiadomo, że Pacers nie poddadzą się, będą walczyć i zrobili to po przerwie, znacząc od dużo agresywniejszej obrony. W trzeciej kwarcie odrabiali straty zatrzymując gości na 5/17 z gry, wymuszając 7 strat i pozwalając im na 12 punktów.

Na niespełna dziewięć minut przed końcem meczu doprowadzili do remisu, a w połowie czwartej kwarty Bojan Bogdanović trafił back-to-back trójki (jedną z faulem) dając Pacers 7 punktów przewagi. Chwilę później odpowiedział LeBron James także trafiając dwa kolejne rzuty z dystansu, po czym na linii doprowadził do remisu na 3:25 przed końcem. Wtedy znowu pałeczkę przejął Bogdanović i najpierw odzyskał prowadzenie dla gospodarzy, a potem rzucił daleką trójkę.