Wake-Up: Wymęczona wygrana Spurs i 14 porażka Grizzlies. Czwarta kwarta Lillarda i 7 zwycięstwo Blazers

10

San Antonio Spurs i Cleveland Cavaliers wreszcie wygrali mecze na własnym parkiecie. Portland Trail Blazers przedłużyli swoją serię do siedmiu zwycięstw, a Memphis Grizzlies mają już na koncie 14 kolejnych porażek.

To nie była najpiękniejsza noc w NBA. Za nami siedem meczów, a w sumie tylko sześć drużyn zdobyło ponad 100 punktów.

Detroit @ Cleveland 90:112 (Griffin 25 – James 31)
Milwaukee @ Indiana 89:92 (Bledsoe 26 – Bogdanović 29)
Phoenix @ Miami 103:125 (Booker 31 – Whiteside 24)
Boston @ Chicago 105:89 (Brown 21 – Valentine 20)
Memphis @ San Antonio 98:100 (Gasol 23 – Parker 23)
Orlando @ Utah 80:94 (Vucević 15 – Gobert 21)
Portland @ LA Lakers 108:103 (Lillard 39 – Randle 21)

Lakers uciekli w trzeciej kwarcie i jeszcze w połowie czwartej mieli dwucyfrowe prowadzenie, ale Damian Lillard ponownie był clutch, nie pozwalając Blazers przegrać. Poprowadził comeback i trafił cztery trójki z rzędu, dając gościom prowadzenie.

W ostatniej minucie Blazers przez blisko 50 sekund utrzymywali się przy piłce dzięki dwóm kolejnym zbiórkom w ataku, ale przy +3 na 7.7 sekund przed końcem CJ McCollum nie wykorzystał szansy, żeby przypieczętować zwycięstwo i spudłował dwa wolne. Potem jeszcze McCollum faulował przed wprowadzeniem piłki do gry przez Lakers, ale tym razem to Isaiah Thomas spudłował z linii, a za chwilę Shabazz Napier wybił mu piłkę i było po wszystkim.

Blazers zatrzymali serię Lakers, wygrywając z nimi już po raz 15 z rzędu i umacniają się na trzeciej pozycji w tabeli Zachodu. Lillard w czwartej kwarcie zdobył 19 (4/5 za trzy) ze swoich 39 punktów. McCollum dołożył 22, a Jusuf Nurkić zaliczył double-double 16-16. Dla Lakers 21 punktów zdobył Julius Randle. Isaiah Thomas miał 19, ale potrzebował do tego aż 21 rzutów.

Spurs przerwali serię czterech kolejnych porażek na własnym parkiecie, ale bardzo namęczyli się w starciu z najgorszą drużyną NBA. Dopiero w połowie czwartej kwarty nieco uciekli rywalom, kiedy Tony Parker trafił trzy z rzędu jumpery. Jednak goście walczyli do końca i jeszcze w ostatnich sekundach Marc Gasol rzucał zza łuku na remis.

Parker zdobył najlepsze w sezonie 23 punkty (10/14 z gry) i to rezerwowi zapewnili gospodarzom zwycięstwo (w sumie 67 punktów). LaMarcus Aldridge wrócił po meczu nieobecności, ale zaliczył tylko 7 punktów z 8 rzutów, podczas gdy Pau Gasol w pojedynku z bratem nie miał ani jednego celnego rzutu z gry (0/4). Marc zanotował 23 punkty i 10 zbiórek, ale nie uchronił Grizzlies przed 14 porażką z rzędu.

In their 100-98 loss to the Spurs, none of the Grizzlies’ 10 players were former first-round picks. According to , Memphis is the first team to play a game without a first-round pick since the Jazz on February 22, 2010 against the Hawks.

* LeBron James zdobył 13 kolejnych punktów w trzeciej kwarcie, którą gospodarze wygrali 36-21 i w czwartej mógł już odpoczywać. Był gorący na dystansie trafiając 5/7 zza łuku i miał ostatecznie 31 punktów.

Tym razem James nie był też osamotniony, ponieważ Larry Nance Jr. zaliczył bardzo udany debiut w roli startera Cavs. Zdobył najlepsze w karierze 22 punkty i zebrał 15 piłek, wygrywając pojedynek z Andre Drummondem, który po raz pierwszy od dwóch miesięcy nie miał double-double.

Tata był bardzo dumny:

“I’m not Larry Nance Sr. I’m Larry Nance Jr.’s father.”

To pierwsza wygrana nowych Cavs na własnym parkiecie i już dziewiąta z rzędu wyjazdowa porażka Pistons.

Poza wstawieniem Nance’a w miejsce kontuzjowanego Tristana Thompsona, Tyronn Lue dokonał jeszcze jednej zmiany, przesuwając na ławkę Cedi Osmana za Rondy’a Hooda.

* Bucks zrobili kolejny comeback wracając z -15 w trzeciej kwarcie, Pacers po raz kolejny stracili dwucyfrowe prowadzenie, ale ponownie udało im się przetrwać i wygrali ten ważny pojedynek, w którym bardzo było widać zmęczenie obu drużyn.

Na 65 sekund przed końcem Giannis Antetokounmpo trafił jeden z dwóch wolnych przybliżając Bucks na jeden punkt, ale potem nie wykorzystali szans, żeby objąć prowadzenie po dwóch stratach Victora Oladipo. Kiedy do końca pozostało 6.8 sekundy był jump-ball, Bogdan Bogdanović złapał piłkę i faulowany powiększył prowadzenie do +3. Antetokounmpo próbował jeszcze doprowadzić do remisu, ale nieskutecznie.

Pacers umocnili się na czwartej pozycji Wschodu. Bogdanović wyrównał swój rekord sezonu zdobywając 29 punktów (5/7 za trzy). Oladipo miał słaby mecz, zanotował tylko 14 punktów z 19 rzutów i przede wszystkim popełnił aż 10 strat. Najlepszym strzelcem Bucks był Eric Bledsoe z 26 punktami, Antek zaliczył 18, 12 zbiórek i 5 bloków.

* Jasona Terry próbował sprowokować Lance’a Stephensona w stylu Lance’a, dmuchając mu do ucha.

Lance później odpowiedział.

* Hassan Whiteside miał 24 punkty (10/13 z gry) i 14 zbiórek w 25 minut blowoutu na Suns. Ta wygrana Heat, przy równoczesnej porażce Bucks, pozwoliła im zrównać się bilansem i przesunąć na siódmą pozycje w tabeli.

* Jazz nie dali szans Magic, zatrzymując ich na 80 punktach przy skuteczności 34% z gry. Rudy Gobert rozegrał kolejny świetny mecz zaliczając 21 punktów (9/10 z gry), 17 zbiórek i 2 bloki. Donovan Mitchell dołożył 19 punktów, a Ricky Rubio i Joe Ingles zanotowali po 8 asyst.

* Kyrie Irving nie wystąpił w Chicago z powodu bólu w lewym kolanie, ale Celtics nie przeszkodziło to w zrobieniu potężnego blowoutu na gospodarzach. Dominowali od samego startu, pierwszą kwartę wygrali 35-16, a w drugiej połowie ich przewaga urosła do +37. Najlepszym strzelcem gości był Jaylen Brown, który już 14 ze swoich 21 punktów zdobył w pierwszej kwarcie. Irvinga w piątce zastąpił Shane Larkin. W wyjściowym składzie Bulls zagrał Bobby Portis, ale zdobył tylko 7 punktów z 8 rzutów. Zach LaVine trafił 1/11 z gry.

Poprzedni artykułKajzerek: Bezsenna NBA
Następny artykułFlesz: (raczej) Znamy JUŻ play-offową ósemkę na Wschodzie