Sitarz: Obrona w Filadelfii

3
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Od początku sezonu Philadelphia 76ers notują progres w obronie. Wyłączając drugą połowę października każdy kolejny miesiąc skończyli w pierwszej 10 efektywności defensywnej. Brett Brown ponownie udowodnił, że potrafi trenować zespół po tej stronie parkietu, i to prawda, że dysponuje dwójką kandydatów do piątki najlepszych obrońców sezonu, ale bez trenerów gracze tylko grają.

Pierwsza piątka oddaje rywalom zaledwie 102.5 punktu na 100 posiadań. To trzeci najlepszy wynik wśród starterów. J.J Redick, w nieco innej roli, ambicjonalnie podchodzi do zadań w obronie, Ben Simmons popełnia błędy, ale korzysta z koszykarskiej inteligencji, Robert Covington to jeden z najlepszych obrońców na pozycjach 2-3, Dario Sarić bronił w tym sezonie każdego, a Joel Embiid powoduje, że piłki odgrywane są z pola trzech sekund na obwód i w każdym meczu 76ers przyjmują tylko 25 rzutów spod obręczy – 2. miejsce w NBA.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułWake-Up: Iso Joe pomoże Houston, Embiid gra i rządzi już też w back-2-backach
Następny artykułWake-Up: Nowi Cavaliers zepsuli w Bostonie noc Paula Pierce’a

3 KOMENTARZE