Wake-Up: Afflalo wymierzył cios. Przerwane serie Celtics i Wolves. Davis 45 punktów

19

“Classic NBA. None of these guys were going to fight.”

Tak komentowano atak zawodników Houston Rockets na szatnię rywali w Staples Center. Ale to nie dotyczy wszystkich w NBA. Aaron Afflao pokazał, że jest jednym z wyjątków. Chciał się bić i mocno się zamachnął wymierzając cios. Na szczęście nie trafił czysto Nemanji Bjelicy, uderzając go tylko w tył głowy.

Obaj zostali wyrzuceni z boiska. Afflalo na pewno czeka kara zawieszenia.

“I don’t want to feel like a victim here, that’s part of the game. But he took a swing at me, and I was just trying to protect myself, first of all, and to calm him down because he was wild.

I don’t know what’s wrong with that guy, but at that point I have to protect myself and my family.” Nemanja

Ta mała bójka jednak nie stała się główną historią meczu w Orlando, ponieważ gospodarze zaskoczyli Minnesotę Timberwolves zaliczając swoje pierwsze zwycięstwo w 2018.

Pierwszej porażki w tym roku doznali natomiast Boston Celtics, którzy na własnym parkiecie po dogrywce ulegli drużynie prowadzonej przez rewelacyjnego Anthony’ego Davisa.

Minnesota @ Orlando 102:108 (Butler 28 – Fournier 32)
New Orleans @ Boston 116:113 OT (Davis 45 – Irving 27)
Dallas @ Denver 102:105 (Smith 25 – Jokić 29)
Phoenix @ Portland 111:118 (Booker 43 – Lillard 31)

* Magic uciekli rywalom w połowie czwartej kwarty, w której rzucili w sumie 35 punktów, przerywając swoją serię siedmiu kolejnych porażek i równocześnie serię pięciu zwycięstw Wolves.

Evan Fournier trafił 6/12 za trzy zdobywając najwięcej w sezonie 32 punkty, a kluczową rolę odegrali też środkowi Bismack Biyombo i rookie Khem Birch. Pomogli Magic zdominować walkę na tablicach (51-37) zbierając razem 26 piłek i zaliczyli do tego 9 bloków. Od razu warto dodać, że Birtch dotychczas grał głównie w G-League i zanim teraz miał double-double spędzając na parkiecie 19 minut, wcześniej w barwach Magic pojawił się tylko w siedmiu meczach łącznie na 21 minut.

Jimmy Butler zdobył 28 punktów, z czego 15 w czwartej kwarcie, ale nie był w stanie uratować Wolves.

* Anthony Davis rozegrał kolejny fantastyczny mecz na 45 punktów i 16 zbiórek. Po raz drugi z rzędu zdobył co najmniej 45 punktów, a jego New Orleans Pelicans po raz drugi z rzędu wygrali wyjazdowy mecz zakończony dogrywką. Zatrzymali gorących Celtics przerywając ich serię siedmiu zwycięstw.

Na finiszu dogrywki decydującą rolę odegrał Jrue Holiday, który zdobył 4 kolejne punkty dając gościom prowadzanie +3 na niespełna minutę przed końcem, po czym na finiszu dobrze kontestował Kyrie’go Irvinga próbującego doprowadzić do kolejnego remisu. Holiday zanotował 23 punkty i 7 asyst.

Irving rozpoczął mecz od 0/5 z gry w pierwszej połowie, ale rozstrzelał się w trzeciej kwarcie trafiając 4 trójki i ostatecznie zdobył 27 punktów, z czego 24 po przerwie. To on też doprowadził do dogrywki, skutecznie dostając się do kosza na 10.8 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry.

* I jeszcze Jayson Tatum

* Mike Malone dokonał zmiany w pierwszej piątce wstawiając Willa Bartona za Masona Plumlee i Nuggets wreszcie rozkręcili swój kiepski w poprzednich meczach atak. Robili blowout na Mavs, po trzech kwartach prowadzili +17, ale pozwolili jeszcze gościom wrócić do gry i dopiero w ostatnich sekundach przypieczętowali zwycięstwo.

Dennis Smith Jr zdobył 11 ze swoich 25 punktów w czwartej kwarcie i akcją and-1 na 10 sekund przed końcem zmniejszył stratę Mavs do jednego punktu. Gościom jednak nie udało się szybko przerwać kolejnej akcji faulem i wysłali Gary’ego Harrisa na linię gdy na zegarze pozostawało tylko 1.7 sekundy. Harris dwa razy trafił, a Mavs nie mieli już timeoutu i nie zdążyli oddać rzutu.

Nikola Jokić miał świetny mecz zaliczając 29 punktów, najlepsze w sezonie 18 zbiórek i 7 asyst. Harris dołożył 25 punktów, a Barton 22.

* Damian Laillard miał 31 punktów i 7 asyst, CJ McCollum trafił 6 trójek na 27 punktów i Blazers pewnie pokonali Suns, przerywając serię trzech porażek.

Devin Booker zdobył 43 punkty, z czego 21 w czwartej kwarcie, zmniejszając rozmiary porażki.

Poprzedni artykułDniówka: Coraz bardziej wyrównana walka o playoffy na Zachodzie
Następny artykułFlesz: Warriors grają w innej lidze niż Cavaliers