Wake-Up: Grizzlies przerwali serię porażek. 46 punktów Bookera. Curry skręcił kostkę

17

Memphis Grizzlies wreszcie wygrali mecz koszykówki, przerywając serię 11 porażek z rzędu. Cleveland Cavaliers mają już 12 kolejnych zwycięstw. Devin Booker przyćmił gwiazdy gospodarzy w Philly rzucając 46 punktów. Rudy Gobert wrócił do gry i Utah Jazz zanotowali najwyższą wygraną w sezonie. Stephen Curry opuścił parkiet w Nowym Orleanie z mocno skręconą kostką. 11 meczów rozegrano minionej nocy.

Orlando @ Charlotte 94:104 (Fournier 18 – Walker 29)
New York @ Indiana 97:115 (Hernangomez 14 – Young 20)
Phoenix @ Philadelphia 115:101 (Booker 46 – Redick 25)
Brooklyn @ Atlanta 110:90 (LeVert 17 – Schroder 19)
Milwaukee @ Boston 100:111 (Antetokounmpo 40 – Irving 32)
Cleveland @ Chicago 113:91 (Love 24 – Dunn 15)
Minnesota @ Memphis 92:95 (Butler 30 – Gasol 21)
Golden State @ New Orleans 125:115 (Curry 31 – Holiday 34)
Denver @ Dallas 105:122 (Barton 23 – Barnes 22)
Detroit @ San Antonio 93:96 (Jackson 27 – Aldridge 17)
Washington @ Utah 69:116 (Porter 14 – Burks 27)

* Po bardzo wyrównanej walce przez cały mecz, Grizzlies dobrze wybronili ostatnią akcję Wolves, zmuszając Jimmy’ego Butlera do trudnego rzutu, którego nie trafił i mogli świętować zwycięstwo. Pierwsze od blisko miesiąca i pierwsze pod wodzą trenera JB Bickerstaffa. Marc Gasol zanotował 21 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst i z dużą ulgą mówił potem, że to największa wygrana w sezonie zasadniczym w jego karierze. Tyreke Evans dołożył 16 punktów i 9 asyst. Dla Wolves Butler po drugi z rzędu zdobył 30 punktów, ale Karl-Anthony Towns został zatrzymany na tylko 7.

* Devin Booker ukradł show w pojedynku młodych gwiazd NBA i poprowadził Suns do zwycięstwa zdobywając najlepsze w sezonie 46 punktów. Na początku jeszcze nic tego nie zapowiadało, kiedy w pierwszej kwarcie trafił tylko 2/11 z gry, ale potem rozstrzelał się i przez resztę spotkania był gorący na 15/21, w tym 5 celnych trójek.