Wake-Up: Celtics po raz 13. Raptors przerwali serię Rockets

2

Trzy mecze, 13 wygranych z rzędu Boston Celtics i przerwana seria zwycięstw Houston Rockets.

Boston @ Brooklyn 109:102 (Irving 25 – Harris 19)
Toronto @ Houston 129:113 (DeRozan 27 – Harden 38)
San Antonio @ Dallas 97:91 (Aldridge 32 – Smith 27)

* Kyrie Irving nie lubi grać w masce, ale to nie przeszkodziło mu zdobyć 25 punktów i Celtics pokonali gospodarzy na Brooklynie, przedłużając swoją imponującą serię zwycięstw. Najlepsze w sezonie 21 punktów dołożył Marcus Morris, który rozpoczął mecz w pierwszej piątce i każdy ze starterów gości zanotował dwucyfrowy dorobek.

Na początku czwartej kwarty Nets mieli jeszcze tylko punkt straty, ale Celtics uciekli runem 10-0 i spokojnie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a na koniec w ładnym stylu przypieczętowali swoje zwycięstwo.

Wcześniej jeszcze lepszym wsadem popisał Jaylen Brown

Tymczasem Jayson Tatum zgłosił swoją kandydaturę do Shaqtin a Fool

* Najlepszym strzelcem Nets był Joe Harris, który trafił 5 trójek na 19 punktów. Spencer Dinwiddie zastępujący w piątce D’Angelo Russella zanotował 12 punktów i 11 asyst.

* Już w czwartek wielki mecz na samym szczycie NBA – Celtics ze swoimi 13 wygranymi z rzędu zmierzą się na własnym parkiecie z najlepszymi na Zachodzie Warrios, którzy mają serię 7 zwycięstw.

* Raptors przyjechali do Houston i zatrzymali gorących Rockets, przerywając ich serię 6 kolejnych zwycięstw.

Rockets w ostatnim czasie mieli najlepszą ofensywę ligi, ale tym razem trójki im nie wpadały (12 celnych przy 30.8%) i to goście lepiej spisywali się w ataku. W drugiej kwarcie Raptors ustanowili rekord klubu rzucając 45 punktów i schodzili na przerwę z dwucyfrowym prowadzeniem. W trzeciej kwarcie powiększyli swoją przewagę, w czwartej Rockets jeszcze zbliżyli się na 6 punktów, ale goście szybko odpowiedzieli i dowieźli zwycięstwo do końca.

DeMar DeRozan był najlepszym strzelcem gości z 27 punktami, Kyle Lowry zanotował 19 i 10 asyst, CJ Miles trafił 6 trójek, a też dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy. OG Anunoby wyszedł w pierwszej piątce, pilnował Hardena, zdobył swoje rekordowe 16 punktów i miał najlepsze w meczu +22, natomiast z ławki świetnie spisywał się Delon Wright zaliczając 14 punktów przy 5/5 z gry.

* James Harden trafił tylko 8/25 z gry, ale ustanowił rekord Rockets trafiając wszystkie 19 rzutów wolnych i ostatecznie uzbierał 38 punktów. Miał też 11 asyst, ale i 9 strat.

* PJ Tucker pojedynek z byłą drużyną zakończył w trzeciej kwarcie, kiedy został wyrzucony z parkietu za dyskusje z sędziami.

Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (562): Co jest, Kulson prawdziwe?
Następny artykułFlesz: Brad Stevens idzie po tron Gregga Popovicha, sukcesy i problemy debiutantów