Bielecki: Lato z BIG3

5
fot. BIG3
fot. BIG3

Kiedy pierwszy raz usłyszałem o zakładanej przez aktora, Ice Cube’a (Ice Cube aktor > Ice Cube raper), lidze BIG3, pomyślałem, że tworzy nam się koszykarskie WWE. Bardziej żart i czysta rozrywka niż sport. Przedinauguracyjne doniesienia i wreszcie pierwsze ligowe pojedynki pokazały, że BIG3 należy traktować poważnie. To wciąż świetna rozrywka, ale też naprawdę zażarta rywalizacja zawodników, którzy wciąż potrafią grać na niezłym poziomie. Patrząc na składy zespołów można się nieco przenieść w czasie, ale BIG3 to jak najbardziej nowoczesna liga.

Ice Cube ogłosił swoje nowe przedsięwzięcie w końcówce ubiegłego roku. Rolę komisarza ligi objął Roger Mason Jr, który wcześniej piastował wysokie stanowisko w NBPA (National Basketball Players Association). Z miejsca potwierdzono pierwsze nazwiska zawodników nowej ligi – Allen Iverson, Jason Williams, Jermaine O’Neal, czy Rashard Lewis. Zrobiło się nostalgicznie – zwłaszcza jeśli świat NBA pochłonął cię na samym początku XXI wieku. Sam zacząłem wtedy interesować się najlepszą ligą świata. Rashard Lewis i Jason Williams byli jednymi z pierwszych moich ulubionych graczy. BIG3 daje szansę zobaczyć…jak się zestarzeli. Choć po obejrzeniu pierwszej kolejki meczów trzeba przyznać, że z poziomem nie jest wcale tak źle. Łatwo poznać, że to zawodnicy, którzy jeszcze kilka lat temu reprezentowali kluby NBA.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułZróbmy sobie Franchise Playera
Następny artykułRaptors dają swojej drużynie jeszcze trzy lata, Lowry i Ibaka zostają w Toronto

5 KOMENTARZE

  1. Cieszę sie, ze w tej lidze grają Mike Bibby, Mahmoud Abdul Rauf i Jason Williams ? A swoją droga to naprawdę świetna rzecz z pomysłem na ta ligę i to także pod względem czysto biznesowym. Już tam cos sprzedają z logo tych drużyn, jakies koszulki, czapeczki itd. . Ale jak każdy wie, bądź nie w USA wszystko sie sprzeda ;) w każdym razie ta liga to fajny pomysł, można obejrzeć swoich idoli z lat 90-tych jeszcze.

    Lubię to: 3