Przerwa na Żądanie Extra: Pau czy Marc? Nasze draftowe wpadki

10

Bartek Tomczak

Najnowsza Przerwa na Żądanie EXTRA! Wspólnie z Michałem Górnym, Przemkiem Kujawińskim i Maćkiem Kwiatkowskim rozmawialiśmy m.in o rodzinach w NBA. Sprawdziliśmy kto jest lepszy – Marc Gasol obecnie czy Pau Gasol u szczytu swojej kariery?

Zanim jednak zajęliśmy się hiszpańskimi braćmi to naszym głównym tematem była ocena utalentowanych graczy wchodzących do NBA. Na co przede wszystkim trzeba zwracać uwagę, żeby nie przestrzelić swojego wyboru? Podzieliliśmy się też swoimi najbardziej nietrafionymi loteryjnymi typami, jak i zawodnikami z drugich rund Draftu o których od zawsze wiedzieliśmy, że zostaną “Kimś” w NBA. Dyskusję na ten temat zaczęliśmy od “Akademickiej piątki” Sebastiana Hetmana.

Poza tym Plusy i Minusy czyli aktualne ligowe historie, kto zamiast Johna Legenda powinien zagrać w przerwie podczas Meczu Gwiazd i… dużo Michała Kajzerka.

Rozpiska podcastu (14.12.2016)

4:10 – Kto powinien zagrać w przerwie Meczu Gwiazd zamiast Johna Legenda?
6:11 – Akademicka Piątka Sebastiana Hetmana i rozmowa o ocenie potencjału graczy
22:15 – Kontynuacja tematu w tym nasze draftowe wpadki i strzały w dziesiątkę
57:50 – Rodziny w NBA – Marc czy Pau Gasol?
1:20:02 – Plusy i minusy
1:36:01 – Najbardziej czekam na… mecze przed świętami

Prowadzący: Bartek Tomczak

Poprzedni artykułDniówka: Wyścig po tytuł Szóstego Gracza
Następny artykułWake-Up: Porozumienie w sprawie CBA! Rockets i Lakers kontynuują swoje serie. Embiid i Okafor razem w piątce

10 KOMENTARZE

   • Bo tak było. Widziałeś jakiś jeden jego mecz z UNC podczas jego ostatniego sezonu w Chapel Hill? Tam była mega ekipa, z której w NBA tylko jakiś flow złapał Barnes. No może też Henson, który gra dobre minuty i robi coś fajnego w Bucks. Zeller, Marshall, Hairston, Bullock, nawet Strickland, fenomenalny w sophomore year McAdoo. To nie byli jacyś wyimaginowani ludzie w NCAA. Grali na poziomie A. NBA zweryfikowało ludków inaczej. Takich przykładów jest multum. Ile rookies z pierwszej rundy robi kariery? Ja patrzę na to co prezentują w NCAA na daną chwilę. Niektórzy są przekozakami. Trzeba mieć też trochę szczęścia. Prosty przykład to chociażby Doug McDermott. Od czasów Redicka w NCAA nie było tak znakomitego scorera, który wyszedł przed szereg również z grą all-around. Teraz w Chicago gra z ławki po 23-24 minuty, a jestem przekonany, że gdziekolwiek indziej jako starter byłby w dyskusji na równi z Gordonem Haywardem. Tak bywa, nie jesteś w stanie przewidzieć pewnych rzeczy. Odsyłam do staroci –> https://szostygracz.pl/2012/10/25/hetman-bo-talent-to-nie-wszystko/

    0
    • Ale ja to wszystko rozumiem po prostu jak już się śmiejemy to z całości,ja tak mam w tym roku że uważam Jakoba Poeltla za super gracza i że jeszcze wystrzeli na bardzo solidnego role playera a za trzy lata równie dobrze może być poza ligą.

     0
     • No chociażby właśnie Poeltl. Trafił do klubu gdzie przy Big V nie ma szans w tym sezonie na granie po 20-25 minut. Niestety. A szkoda,, bo technicznie jest obiecujący.

      0