Wake-Up: Powrót Reggie’ego Jacksona. Seria Westbrooka. Pacers 2-0 z Clippers

16

Tylko cztery mecze rozegrano w niedzielę i była to spokojna noc w NBA, podczas której Russell Westbrook jak zwykle robił swoje, a największą historią był pierwszy występ w sezonie podstawowego rozgrywającego Pistons.

Orlando @ Detroit 98:92 (Ibaka 21 – Morris 21)
New Orleans @ Oklahoma City 92:101 (Davis 37 – Westbrook 28)
Sacramento @ New York 98:106 (Cousins 36 – Rose 20)
Indiana @ LA Clippers 111:102 (Griffin 24)

* Reggie Jackson zadebiutował w tym sezonie i zaprezentował się bardzo dobrze, zwłaszcza jak na zawodnika wracającego do gry po ponad półtoramiesięcznej przerwie. Swój pierwszy mecz otworzył pull-up trójką, a w sumie zdobył 18 punktów (7/12 z gry) i zaliczył 4 asysty w 23 minuty. Pistons jednak, mimo że mieli wreszcie swojego rozgrywającego, nie podtrzymali dobrej passy z poprzednich spotkań i przerwali serię trzech zwycięstw.

* Obrona Magic zatrzymała gospodarzy na 92 punktach, po tym jak w dwóch poprzednich spotkaniach Pistons zdobywali po 121. Magic już po raz 10 w 11 meczach stracili mniej niż 100 punktów. Kluczową rolę w tym zwycięstwie odegrała też ławka rezerwowych (Nikola Vucevic 16-8, Jeff Green 14 punktów), która pokonała zmienników rywali 45-23.

* Airball Festiwal

* To już staje się takie normalne, że Russell Westbrook kończy kolejne mecze z triple-double. W starciu z Pelicans zaliczył już piąte z rzędu, prowadząc Thunder do piątej z rzędy wgranej.

Miał 28 punktów, 17 zbiórek i 12 asyst. A nawet moglibyśmy mówić o quadruple-double, ponieważ popełnił też aż 10 strat.

Poprzedni artykułDwunasty Gracz: Nadchodzi zima, odchodzi Rob Gronkowski (zapowiedź Week 13)
Następny artykułDniówka: Czy Rockets wyrównają kontrakt Motiejunasa? Cavs-Raptors. Kryzys w Atlancie