Wake-Up: Druga z rzędu wygrana Sixers. 42 punkty Beala. 8 zwycięstwo Warriors

20

76ers mają trwającą od poprzedniego sezonu serię 21 porażek na wyjeździe, ale wygrali kolejny mecz na własnym parkiecie i w dodatku po raz pierwszy od marca 2015 roku zanotowali dwa zwycięstwa z rzędu. Wygrali też Wizards dzięki rekordowej nocy Bradley’a Beala. Warriors mają już serię 8 zwycięstw, podczas gdy Mavs przedłużyli swoją serię porażek. Tymczasem Wolves po raz kolejny oddali wysokie prowadzenie.

Miami @ Philadelphia 94:101 (Whiteside 32 – Embiid 22)
Phoenix @ Washington 101:106 (Booker 30 – Beal 42)
Memphis @ Charlotte 105:90 (Conley 31 – Kaminsky 23)
Golden State @ Indiana 120:83 (Thompson 25 – Stuckey 21)
Houston @ Detroit 99:96 (Harden 28 – Caldwell-Pope 26)
Orlando @ Milwaukee 89:93 (Ibaka 21 – Parker 22)
Boston @ Minnesota 99:93 (Thomas 29 – Towns 27)
Dallas @ San Antonio 91:96 (Curry 23 – Leonard 24)
Toronto @ LA Clippers 115:123 (Lowry 27 – Paul 26)

* Hassan Whiteside ustanowił swój rekord kariery zdobywając 32 punkty, miał też 13 zbiórek i 2 bloki w pojedynku z Joelem Embiidem i Jahlilem Okaforem, ale to Sixers wygrali swój już czwarty mecz z rzędu na własnym parkiecie.

Embiid zanotował 22 punkty, 5 zbiórek i 3 bloki w 22 minuty, Okafor dołożył 15 punktów z ławki, a na finiszu kluczową rolę odegrał Robert Convington, który jak zwykle przez większość meczu pudłował, ale na finiszu trafił ważne rzuty i zaliczył dwa przechwyty.

* Joel Hans trafił też zza łuku i nawet w tym względzie ma lepszy początek kariery niż Stephen Curry.

* Jerryd Bayless rozegrał pierwszy mecz sezonu debiutując w barwach Sixers. W 15 minut miał 2 punkty i 5 asyst.

* Wizards wygrali starcie na dnie ligi i po wyrównanej walce pokonali Suns. Bradley Beal zdobył najwięcej w karierze 42 punkty (5/10 za trzy), natomiast John Wall po tym jak przez cały mecz miał ogromne problemy z umieszczeniem piłki w koszu (6/24 z gry), na finiszu zanotował kluczową dobitkę i trafił jumpera.

* Marcin Gortat – 10 punktów, 5/9 z gry, 13 zbiórek i blok.

* Devin Booker próbował podjąć pojedynek strzelecki z Bealem i na finiszu zdobył 7 kolejnych punktów dając gościom prowadzenie na półtorej minuty przed końcem. W sumie miał 30 punktów (6/9 za trzy).

* Warriors rozbili zmęczonych i grających bez Paula Georg’a Pacers, przedłużając swoją serię zwycięstw do ośmiu meczów. Ich najlepszym strzelcem był Klay Thompson, który zdobył 25 punktów w 26 minut.

Dla Pacers porażka 37 punktami jest ich najwyższą w historii na własnym parkiecie.

* Wolves odnieśli swój mały sukces i nie przegrali trzeciej kwarty w pojedynku z Celtics, ale za to oddali mecz w czwartej kwarcie, powiększając liczbę swoich porażek. Na ostatnie 12 minut wychodzili z przewagą 13 punktów, po czym przegrali ten ostatni fragment gry aż 12-31.

Celtics rozpoczęli czwartą kwartę runem 17-0. Isaiah Thomas miał 29 punktów, podczas gdy Al Horfod zanotował 20, 6 zbiórek, 5 asyst i 3 bloki.

* Karl-Anthony Towns zdobył 27 punktów i zebrał 18 piłek, ale Andrew Winngis i Zach LaVine złożyli się na 25 punktów z 30 rzutów przy 0/12 za trzy.

* James Harden trafił tylko 6/17 z gry, pudłował wolne na finiszu i popełnił w sumie 6 strat, ale to nie przeszkodziło Rockets w pokonaniu Pistons, a ich liderowi w zanotowaniu jak zwykle świetnych cyferek – 28 punktów, 11 asyst i 8 zbiórek.

* Kentavious Caldwell-Pope 19 ze swoich 26 punktów zdobył po przerwie, ale na 9 sekund przed końcem spudłował drugi rzut wolny, który mógł doprowadzić do remisu. Potem kolejną szansę (choć w tym przypadku trudno mówić o realnej szansie) na remis zmarnował faulowany przy zbiórce Andre Dummond, który spudłował oba wolne. Dla Pistons to czwarta porażka z rzędu.

Poprzedni artykułDniówka: Układ sił w NBA, czyli dzielimy ligę na pięć grup
Następny artykułFlesz: Mavs powinni tankować. Komu Bogut, …Dirk? Grizzlies są nowi i wciąż wygrywają