Wake-Up: Warriors już lecą – zjedli Celtics w Bostonie, 64 punkty Dallas w drodze do Loterii Draftu

17

Czy jest w ogóle sens myśleć o problemach 10-2 Golden State Warriors teraz, skoro będziemy o tych kłopotach mówić nawet wtedy, gdy wygrają 70. mecz sezonu regularnego i nawet wtedy gdy będą o jedną wygraną od Finałów NBA?

Nie lepiej zająć się jakąś inną aktywnością? Np spacer? Zrobić śniadanie komuś kogo się kocha?

Ale zanim NBA – Euroliga. Nasi przyjaciele Joey Dorsey i Anthony Randolph o-czy-wiś-cie:

10 meczów rozegrano w piątkową noc. Portland Trail Blazers przegrali trzeci z rzędu i ich obrona bez Al-Farouqa Aminu is like dying. Warriors zjedli Celtics, Cavaliers zjedli Pistons, były wielkie emocje w Charlotte i martwiące kłopoty Paula George’a z kostką. Nie ma też tygodnia bez kontuzji kostki Marcusa Smarta. Check.

Mamy też zbliżenie dla wszystkich sympatyków gruzińskiej czaczy:

Warriors zatrzymali Celtics w Bostonie na 9 punktach w trzeciej kwarcie? Check. Kevin Durant 10/13 FG, obrona, transition. Ten team jest nasty od jakiś 10 dni.

2) 30 punktów DeRozana? Check.

3) Chris Paul threading-the-needle? Check:

4) Yup, 64 punkty to nie jest dużo punktów, ale Dallas Mavericks grali bez Dirka Nowitzkiego i J.J’a Barei (i Derona Williamsa). Dallas jest 2-9. To perfekcyjny sezon dla Marka Cubana na to by wytankować nową gwiazdę!

5) Ostatniej nocy Kemba Walker prawie wysadził Cha-City w powietrze i potem już byli tylko Hornets w dobrym meczu z Hawks #gocats:

Dobrze, że szybko wrócił do gry Dwight. Gorzej, że wyleciał z boiska w połowie czwartej kwarty za podkoszowy łokieć w gardło Cody’ego Zellera.

6) Anthony Davis miał w piątek nie grać (mięsień czworogłowy), ale zagrał, bo zgadnij kto wrócił. AD zdominował kwadrans na przełomie drugiej i trzeciej kwarty, Jrue Holiday wrócił i dodał z ławki 21 punktów, Davis miał 38 i Pelicans kontrolowali w drugiej połowie mecz z tą low-3 – w dodatku zmęczoną w piątek – obroną Portland.

Pelicans są 3-2 w ostatnich 5 meczach. So you tell me there’s a chance?

7) Russell Westbrook jest o 0,4 zbiórki od zaliczania średnio triple-double. Był spektakularny na 9/10 z gry i 20 punktów w pierwszej połowie meczu z Nets. Wyszedł z 4. triple-double w tym sezonie – 30 punktów, 11 zbiórek i 13 asyst. Tylko trzy straty.

8) Paul George nie zagrał w przegranej u siebie z Phoenix Suns, bo ma kłopoty z ciągłym bólem w lewej kostce. W sobotę ma przejść badanie rezonansem magnetycznym.

9) Jak dobrze napisać w Wake-Upie, że Wilson Chandler pozostaje on-fire: 25 punktów (+10 zbiórek), po 28 w ostatnim meczu. Gra na trade. Season-high 24 punkty Sweet Lou – pod nieobecność D’Angelo Russella (kolano) – w innej grzenatrejd.

(Alternatywnie, Top10 is nice)

Poprzedni artykułDniówka: Warriors w Bostonie. Jrue Holiday wraca do gry. Coraz większe problemy w Dallas
Następny artykułKajzerek: Jackson powinien odejść?