Skarb Kibica 2016/17: Los Angeles Clippers

2
fot. AP Photo
fot. AP Photo

Los Angeles Clippers mają na swoim koncie serię już pięciu kolejnych sezonów na ponad 60% zwycięstw i na dobre zadomowili się w gronie drużyn przystępujących do kolejnych rozgrywek z mistrzowskimi aspiracjami. Dlatego już trochę zapomnieliśmy, że przez długie lata nazwa Clippers była synonimem porażek. Ale mimo że przejęli Los Angeles od Lakers i że nie są już klubem Donalda Sterlinga, cały czas nie są też w stanie przebić się przez sufit drugiej rundy playoffów i nadal dużo mówi się o klątwie wiszącej nad klubem.

Za każdym razem kiedy już wydaje się, że Clips są na dobrej drodze, coś nieprzewidywalnego musi pokrzyżować ich plany. W playoffach 2015 po fascynujące walce pokonali broniących tytułu Spurs, Chris Paul poradził sobie z urazem i mieli już prawie wygraną serię z Rockets, ale …oddali ją w niewytłumaczalny sposób. Tymczasem w ostatnich playoffach już cieszyli się z perspektywy pojedynku w drugiej rundzie z osłabionymi brakiem Stephena Curry’ego Warriors, ale …nie awansowali do niej, ponieważ sami posypali się przez kontuzje – Paul złamał kość dłoni, a Blake’owi Griffinowi odnowił się uraz mięśnia czworogłowego.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułSkarb Kibica NBA 2016/17: Boston Celtics
Następny artykułDwunasty Gracz: Przeciwko faworytom (zapowiedź NFL Sunday, Week 2)

2 KOMENTARZE