Droga do Finału Golden State Warriors, czyli o tym jak zbudowali swój zespół

11
fot.  Nhat V. Meyer / Newspix.pl
fot. Nhat V. Meyer / Newspix.pl

Golden State Warriors zdominowali ligę w tym sezonie wygrywając aż 67 meczów i zdobywając średnio 10.1 punktów więcej niż ich rywale. To były zdecydowanie najlepsze rozgrywki w fazie zasadniczej w historii klubu, ale też jeden z najlepszych występów drużynowych w historii całej NBA. Teraz dotarli do wielkiego Finału, gdzie są faworytami do tytułu i to dobry moment, żeby przypomnieć sobie jak długą drogę musieli przejść Warriors, żeby znaleźć się w tym miejscu.

40 lat temu zdobyli swoje ostatnie, trzecie mistrzostwo, natomiast od tamtego czasu aż 29 sezonów kończyli poza pierwszą ósemką Zachodu. Obecnie mają serię trzech kolejnych występów w playoffach, wcześniej przez 18 lat tylko raz wywalczyli awans. Bardzo długo byli jedną z najgorszych drużyn ligi rywalizując w tej konkurencji z Los Angeles Clippers. I podobnie jak w przypadku ekipy z LA, w Oakland również wszystko zaczynało się od fatalnego właściciela. Chris Cohan nieudolnie rządził drużyną od 1995 roku i dopiero kiedy w 2010 sprzedał ją grupie Joe Lacoba, rozpoczął się nowy, lepszy etap w historii klubu.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (262): Bom dia
Następny artykułRaport: Heat proponują Wade’owi mniej niż $10mln za sezon

11 KOMENTARZE