UPDATE: DeMarre Carroll bez uszkodzeń po kontuzji kolana, „przeprost”

15
fot. LP
fot. LP

UPDATE, 19:21:

Znane są wyniki MRI, które przeszedł w czwartek rano w Atlancie DeMarre Carroll. Skrzydłowy Hawks doznał kontuzji lewego kolana na pięć minut przed końcem meczu nr 1 Finałów Wschodu.

Badanie rezonansem magnetycznym na szczęście nie wykazało żadnych uszkodzeń w strukturze więzadeł kolana. Carroll przeprostował kolano w średnim stopniu i ma obitą kość w małym stopniu. Wg źródeł ze sztabu medycznego Hawks, na które powołał się Kevin Arnovitz z ESPN, jest to najlepszy z możliwych scenariuszy wydarzeń. Carroll ma status day-to-day i będzie pod obserwacją.

Kontuzje niestety pozostają jedną z głównych historii tych playoffów. Poprzednia runda rozpoczęła się w Atlancie od złamanej ręki Johna Walla, a teraz to gospodarze już po pierwszym meczu mogą stracić jednego ze swoich kluczowych zawodników. W połowie czwartej kwarty biegnący w kontrataku DeMarre Carroll doznał bardzo groźnie wyglądającego urazu lewego kolana i nie był w stanie o własnych siłach opuścić parkietu.

Carroll jest jednym z największych objawień tych playoffów, od samego początku gra bardzo dobrze i jest obecnie najlepszym strzelcem Hawks. Jest też najlepszym obrońcą jakiego mają na LeBrona Jamesa, bo już wcześniej stracili Thabo Sefoloshę z powodu kontuzji kolana. Na razie nie wiadomo jak poważny jest uraz Carrolla, ale według raportu Davida Aldridge’a z TNT w szatni gospodarzy panował umiarkowany optymizm, że nie jest aż tak źle jak to wyglądało. A wyglądało na coś bardzo poważnego. Jak jest naprawdę okaże się dopiero po badaniu rezonansem magnetycznym, ale w tym momencie wydaje się mało prawdopodobne, że zobaczymy go jeszcze na parkiecie w tej serii.

Dla Hawks będzie to oczywiście ogromnym osłabieniem jeśli nie będą już mogli liczyć na Carrolla w rywalizacji z Cavs. To może oznaczać pożegnanie się z marzeniami o awansie. Ta kontuzja może być też ogromnym problem dla samego Carrolla, który jego bardzo dobry specjalista 3-and-D miał być rozchwytywany na rynku wolnych agentów. Obecnie zarabia tylko $2.5 milionów rocznie i miał podpisać swój kontrakt życia, ale jego plany zostaną pokrzyżowane jeśli będzie musiał poddać się operacji kolana.

Ale póki co można mieć jeszcze nadzieję, że nie jest aż tak źle, musimy czekać na wyniki badań. Na razie jest to tylko 'zwichnięcie kolana’.

Poprzedni artykułDniówka: Josh Smith w swoim świecie może zmienić serię z Warriors. Obrona Rockets nie (+Przerwa na Żądanie EXTRA)
Następny artykułFinał Zachodu, mecz nr 2: Wielki pojedynek Curry’ego i Hardena, rozstrzygnęła ostatnia akcja

15 KOMENTARZE