Doc Rivers: „DeAndre Jordan to najlepszy obrońca sezonu.”

9
fot. Kevin Sullivan / Newspix.pl
fot. Kevin Sullivan / Newspix.pl

DeAnde Jordan zebrał wczoraj 18 piłek w wygranym pojedynku w Minnesocie i był to już jego dziewiąty mecz z rzędy z dorobkiem co najmniej 15 zbiórek. Jest to najdłuższa taka seria w lidze od ponad dwóch lata, ale center Clippers równocześnie w każdym z tych spotkań trafił przynajmniej 45% swoich rzutów, a ostatnim zawodnikiem który miał więcej kolejnych meczów z tego typu osiągnięciami był wielki Wilt Chamberlain (11) w sezonie 1972/73. To tylko kolejne potwierdzenie tego jak dobry sezon rozgrywa Jordan.

Zbiera świetne 23.9% piłek kiedy jest na parkiecie i jest zdecydowanym liderem NBA z średnią 14.4 zbiórek (drugi Andre Drummond 12.9). Jest też najlepszy jeśli chodzi o skuteczność trafiając fantastyczne 71.7% z gry. Może zamiast 'trafiając’ w jego przypadku trzeba by mówić bardziej 'wkładając’, bo ponad połowa jego rzutów to wsady, ale to nie zmienia faktu, że jego osiągnięcie jest naprawdę imponujące. Jak na razie Chamberlain pozostaje jedynym w historii, który zakończył sezon ze skutecznością 70% oddając co najmniej sto rzutów. DeAndre już niewiele brakuje, żeby do niego dołączyć. A do tego wszystkiego musimy jeszcze dodać średnio 2.3 bloków, co daje mu czwartą pozycję w lidze, najlepsze w karierze 11.3 punktów i już może być pewien, że w wakacje dostanie maksymalny kontrakt.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (228): Monika Ross
Następny artykułNight(DE)MARe

9 KOMENTARZE

  1. Niestety dziennikarze, którzy glosują nie maja nawet ochoty patrzeć na zaawansowane statystyki defensywne poszczególnych graczy. Jordan nie broni obręczy jak rim protector, a mimo wszystko liczy się w głosowaniu. To tak jakby dać nagrodę dla fatalnego w obronie Hardena, bo zalicza 2 przechwyty i blok na mecz. Żenada.

    Lubię to: 0