Wspólne śniadanie Rondo i Bryanta

11
fot. twitter.com/BaxterHolmes
fot. twitter.com/BaxterHolmes

Dzisiaj na parkiecie TD Garden Boston Celtics zmierzą się z Los Angeles Lakers, ale ten pojedynek raczej nie zapisze się w historii ich wielkiej rywalizacji. To nie będzie mecz mający jakiekolwiek znaczenie dla czołowych pozycji w lidze, a spotkanie drużyn, które jak na razie łącznie wygrały tylko 10 z 35 meczów. Obie ekipy są teraz w fazie przebudowy, a czasy kiedy walczyli ze sobą o tytuł wydają się daleką przeszłością. Przez ostatnie cztery lata zarówno w Bostonie, jak i w Los Angeles wiele się zmieniło, choć w obu zespołach są jeszcze zawodnicy pamiętający tamo starcie w finale. Rajon Rondo i Kobe Bryant.

Obaj są w swoich drużynach od zawsze i razem z playoffami 23 razy grali przeciwko sobie (14-9 dla Kobe’go), ale w ostatnim czasie obaj mieli poważne kontuzje i to będzie ich pierwsze starcie po blisko dwuletniej przerwie. Kiedy w marcu 2012 Celtics przyjechali do LA w składzie mieli jeszcze Wielką Trójkę, w Lakers pod koszem był duet Bynum-Gasol i był to pojedynek contenderów. Teraz przedmeczową historią jest wyłącznie starcie dwóch wielkich zawodników, z których jeden jest obecnie najlepszym asystującym ligi, a drugi liderem strzelców. Nie ma w tym momencie rywalizacji między drużynami, można więc spokojnie przed meczem spotkać się i zjeść razem śniadanie.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułFlesz: Kyrie Show w Madison Square Garden
Następny artykułMiędzy Rondem a Palmą (197): Norweskie Śniadanie

11 KOMENTARZE