Czy Spurs mają szczepionkę na „chorobę więcej”?

9
Jerry Lara / Newspix.pl
Jerry Lara / Newspix.pl

W 1988 roku prowadzeni przez Pata Riley’a Los Angeles Lakers obronili zdobyty rok wcześniej tytuł mistrzów NBA. Dokonali tego jako pierwszy zespół od 1969 roku, gdy w ostatnim sezonie gry Billa Russella „powtórkę” zaliczyli Boston Celtics. Później ta sztuka nie udała się ani wielkim Knicks z początku lat 70., ani Bucks Kareema i Robertsona, ani Lakers Westa i Chamberlaine’a, ani Celtics Cowensa i Havlicka, ani 76ers Ervinga i Malone’a.

Ta sztuka nie udała się nigdy nawet Celtics Birda.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułBitwy NBA (4) – Tyson, Suarez, Rollins
Następny artykułJames Harden na Media Day: 'Czasem moja obrona jest naprawdę zła’

9 KOMENTARZE

 1. Bardzo ciekawy artykuł, który moim zdaniem, w tym momencie wyczerpuje temat. A to z bardzo prostego względu. Jak zostało napisane, Khawi jest zamkniętą osobą i bardzo mało o nim wiemy. Ciężko dziś przewidywać, czy zachowa się tak jak każdy kibic SAS by sobie życzył, czy zacznie wychodzić z niego „samiec Alfa”. I w tym miejscu należy się zastanowić co byłoby lepsze dla Spurs. Bo może w związku ze zbliżającym się odejściem Duncana i Ginobiliego właśnie taki „samiec Alfa” powinien się rodzić na naszych oczach? Może właśnie tego potrzebuje drużyna z San Antonio. Nie szybkiego wybuchu ego Leonarda (co chyba mu nie grozi), a właśnie takiego rodzenia się, dorastania i dojrzewania, żeby za 2-3 lata nie było wątpliwości kto jest nr 1.

  Lubię to: 0
 2. taka mała analogia
  2008 rok – Lakers przegrywają finał, wygrywają tytuł w 2009 i 2010.
  2011 rok – Heat przegrywają finał, wygrywają tytuł w 2012 i 2013
  2013 rok – Spurs przegrywają finał, wygrywają tytuł w 2014 i ???

  ;-)

  Lubię to: 0