MŚ 2014: Dycha dnia – Blatche pakuje walizki, Barea nadal walczy

1

Piąty dzień Mistrzostw Świata:

1. Petteri Koponen bardzo dobrze rozpoczął mecz z Turcją, rzucił 9 punktów w pierwszej kwarcie, a jego drużyna po pierwszej połowie schodziła do szatni z 14-punktową przewagą. Jednak już w drugiej połowie Finlandia została zatrzymana na 27 punktach, natomiast ich lider trafił tylko 1/7 z gry. W czwartej kwarcie Koponen jeszcze utrzymywał prowadzenie trafiając zza łuku i asystując przy trójce Erika Murphy’ego, ale na 15 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry spudłował dwa kluczowe wolne, którymi mógł przesądzić losy spotkania. Dzięki temu Turcja miała szansę doprowadzić do remisu celną trójką i wykorzystali to, a w dogrywce zapewnili sobie zwycięstwo.

Poprzedni artykułMŚ 2014: Team USA znów pokonał Dominikanę, w 1/8 finału zagra najprawdopodobniej z Meksykiem