Między Rondem a Palmą (126): Lipce Reymontowskie

15

Dziś krócej bo obowiązki zNYKa ponagliły. Ale zdążyliśmy porozmawiać o wydarzeniach na świecie, w Minnesocie, najbardziej ekscytujących teamach na sezon 2014/15 i wymyśliliśmy nawet deal, który …wymyśli Cavaliers centra, a Milwaukee Bucks przyprowadzi Erica Bledsoe.

DOWNLOAD

Między Rondem a Palmą (18-07-14, odc. 126) by Między Rondem A Palmą on Mixcloud

Poprzedni artykułLakers chcieli zdobyć gwiazdę w te wakacje, przejęli byłego All-Stara Carlosa Boozera
Następny artykułSummer League w Las Vegas, dzień 7: Wiggins odpada z turnieju

15 KOMENTARZE

 1. Gdyby przeszedł deal Wiggins + Bennett za Love’a, oraz ten: http://espn.go.com/nba/tradeMachine?tradeId=p2tsmck, to Cavs zostają z takim składem:

  PG – Irving, Dellavedova
  SG – Mike Miller, Delfino i miejmy nadzieję Ray Allen
  SF – LeBron, J.Jones
  PF – Love, Thompson
  C – Sanders, Haywood

  To już naprawdę konkretna paczka. Jedyny problem (poza oczywiście możliwymi kontuzjami, ale to ryzyko wszystkich drużyn) to rotacja obrońców. Nawet gdyby Ray Allen przyszedł, to nie ma żadnego ponadprzeciętnego obrońcy z dostępnych PG i SG. Może obroną LeBrona i Sandersa będzie dało się przysłonić te braki, ale nie jestem pewien, czy Cavsi nie byliby non stop rozjeżdżani przez izolacje rozgrywających przeciwników. Niemniej szanse na mistrza ewidentnie są.

  Jestem ciekaw czy to się tak skończy. Jeśli tak, możemy chyba zacząć mówić 'Wróżbita Maciej’ :D

  Lubię to: 0
 2. Nie rozumiem, czemu nikt nie jara sie Minnesotą gdyby doszło do trade’u.

  Rubio
  LeVine
  Wiggins
  Bennet
  Dieng (Pekovic)

  Ta piątka ma ogromny smallbalowy upside. Nie wiem, czy ktoś mógłby grać szybciej… Już od zaraz Minnesota byłaby fun to watch.

  Lubię to: 0
 3. Maciek – guru dziennikarstwa jako słowa pisanego, ale mówiąc nazwiska ciągle przekręca.

  #szpak i marszczę rano.

  Varejao = „wareżao” z ang, ewentualnie „wareżą” z brazylijska

  Gasol = gasol nie gaZol.

  Proszę Was, mniejszmy szacunek dla tego jak Ci ludzi się nazywają i wymawiajmy to w miarę poprawnie, a nie tak przekręcać !

  Podobnie jak kiedyś Żelek Żyżyński w rozmowe z Nene nazywał Pekovica Petroviciem (Nene tak zaczął, a polski dziennikarz kontynuował)

  I w drugą stronę nie chcielibyście gdyby ktoś nazwał Was Maciejek Kwiatuszkowskim, Przemkiem Kujakowińskim, Michałem Kejzerekiem i Adamem Szczypkowskim :P

  I nie, nie czepiam się :D POzdro !!

  – – –

  A co do proponowanych dealów to ja jestem również w gronie zwolenników Lova w Cavs, szczególnie że Wiggins w Wolves wygląda jak win-win dla obu stron. Kyrie Irvinga bym nie ruszał, ale rzeczywiście Waitersa trzeba się pozbyć – lubi kozłować, chce liderować, sprawia problemy. Buck nie mają interesu żeby go wyjmować skoro mają Jabariego, więc trzeba szukać gdzieś indziej.

  Lubię to: 0
 4. Waiters i tak trafi do Kings! :P

  A poważnie to możliwych trade’ów jest kupa, mój faworyt dla wszystkich zainteresowanych to Kevin Martin + Waiters do NO za spadający kontrakt Gordona.

  Lubię to: 0