Raport: James Dolan sabotował zatrudnienie Steve’a Kerra

10
fot. msg.com
fot. msg.com

Od czasu zaskakującej decyzji Steve’a Kerra minęło kilka dni i Phil Jackson rozpoczął już poszukiwanie nowego kandydata na stanowisko head coacha. Ale nie zamierza się z tym spieszyć. Tym razem ma przeprowadzić rozmowy z większą liczbą osób, a wśród nich znajduje się między innymi Derek Fisher, który nadal gra w tych playoffach, tak więc dopóki Thunder nie zakończą sezonu, na pewno proces poszukiwania trenera Knicks jeszcze się nie zakończy. Jackson nie ma wyboru i musi pogodzić się ze stratą Kerra, ale w Nowym Jorku nadal nie mogą zrozumieć jak to się stało. Jak Kerr mógł wybrać Warriors zamiast Knicks? Dlaczego zrezygnował z możliwości pracy w wielkim Nowym Jorku? Jak mógł odmówić Philowi Jacksonowi?

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułMiędzy Rondem a Palmą (87): Mainstreamowe radio
Następny artykułAdam i Maciek zapowiadają Playoffy 2014: San Antonio Spurs – Oklahoma City Thunder

10 KOMENTARZE

 1. Dolan robił masę głupich decyzji, ale tutaj się go nie czepiam. Zatrudnienie Nonejma,który ma wykonywać polecenie JAXA za 5 baniek rocznie przez 5 lat ??? Nie po to płaci Jacksonowi 12 baniek rocznie, aby jeszcze musiał płacić 5 jego „podopiecznemu”. Zresztą przez 2 najbliższe lata o nic nie grają. Kerr nie ma żadnego doświadczenia trenerskiego. To, że Warriors wyjechali z taką ofertą oznacza jedynie jak bardzo byli zdesperowani.Na miejscu Knicks nie widzę sensu w przepłacaniu trenera, który będzie musiał grać trójkąty, które Jax rozpisze w gabinecie.

  Lubię to: 0
  • Generalnie to od dostał średnio na rok tyle samo. 13.2/3=4.4 22/5=4.4
   A skoro Knicks przez najbliższe dwa lata o nic nie grają, to jak Kerr miałby się wykazać z tą 3-letnią umową. Mogli mu rzucić te 5 lat, skoro i tak muszą przejść przebudowę.

   Lubię to: 0
 2. Pytanie kto będzie chciał być trenerem w NY? Fisher? Cóż, za 4mln $$/rok pewnie się zgodzi. Jako zawodnik więcej niż minimum dla weterana nie dostanie więc gwarantowane 12mln $$ jak najbardziej przygarnie.

  Lubię to: 0
 3. Nie wiem, może jestem jakiś dziwny, ale nie widzę nic nadzwyczajnego w tym, że właściciel wkracza w momencie gdy liczone sa pieniadze. Jackson może byc twarzą Knicks i może mieć swobode działania, ale już na pierwszych wspólnych konferencjach Dolan mówił, że on nie miesza się w sprawy sportowe, a jedynie skupia się na finansach… i to są właśnie finanse. Czy zwiążę się z kimś umową za 20 baniek na 5 lat czy może za 12 na 3 czy jeszcze jakąś inną.
  Z drugiej strony, to Dolan, święty to on nie jest… taka prasa nie bierze się znikąd.

  Mimo wszystko nie demonizowałbym, jak dla mnie to wygląda tak, że po prostu Kerr i NYK sie nie dogadali. Zdarza się. Phil na pewno dałby Steve’owi tylke kasy ile tamten by chciał, no ale niestety to nie jego kasa. A jak wszyscy wiemy, cudze wydaje się najlepiej :)

  Lubię to: 0