3-na-3: Decyzje, decyzje, decyzje… Phil Jackson w Knicks?!

7
fot. Kamil Krzaczynski / Newspix.pl
fot. Kamil Krzaczynski / Newspix.pl

1. Czy zatrudnienie Phila Jacksona to dobra decyzja New York Knicks?

Michał Górny: Jak wspominałem w ostatnim FAQ na MVP to jak na razie to przede wszystkim sprawa wizerunkowa – pokazanie kibicom, że „staramy się zrobić jak najwięcej przy użyciu wszelkich możliwych sposobów”. Jackson wydaje się być brzytwą, której chwytać będą się Knicks w najbliższej przyszłości.

Paweł Kapuściński: Tak. Podobno tonący brzytwy się chwyta, ale w Nowym Jorku już wiedzą, że rosterem zatrzymać Melo nie będzie łatwo, więc trzeba szukać innych rozwiązań. Albo pomyśleć o innej ścieżce rozwoju klubu. W obu przypadkach wiedza i autorytet jakim jest Jackson może być niesamowicie przydatna. Jeśli Melo nie przedłuży kontraktu to latem 2015 roku Knicks będą sporo pieniędzy na Kevina Love, Rajona Rondo, Roya Hibberta czy LaMarcusa Aldridge’a. Jeśli, któregoś z nich nie przyciągnie wielkość „Jabłka” to może to zrobić Mistrz Zen. Sezon 2014/15 i tak nie da Knicks mistrzostwa, a ktoś musi zaszczepić w organizacji myślenie długofalowe. Jeśli ktoś może wreszcie wyrwać władze Jamesowi Dolanowi to jest to właśnie Jackson. Tylko czy jest szansa, że Dolan odpuści?

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułNowojorskie impresje 761… czyli dżungla pytań…
Następny artykułZdrowie może zmienić obraz koszykówki play-offs

7 KOMENTARZE