Dylematy NBA, nieugiętość FIBA

1
fot. EXPA/ Sportida/ Klansek Velej / Newspix.pl
fot. EXPA/ Sportida/ Klansek Velej / Newspix.pl

Okoliczności mogą Jerry’ego Colangelo zmusić do zastosowania planu awaryjnego w sprawie Mistrzostw Świata w 2019 roku. Ostatnio przychodzi mi pisać o sprawach odległych w czasie. Niemniej informacja, którą chciałbym się podzielić dzisiaj – mogła nie dotrzeć do dużego grona z was, gdyż nie znalazła zbyt dużego rozgłosu. Zwłaszcza w środowisku koszykówki amerykańskiej.

Otóż do Mistrzostw Świata 2019 zespoły ze światowej czołówki nie będą się kwalifikowały poprzez wysokie miejsca w innych turniejach międzynarodowych, lecz poprzez turniej kwalifikacyjny. Dokładnie tak jak w piłce nożnej, gdzie wykluczony z konieczności gry jest tylko gospodarz imprezy. FIBA, która według wielu ekspertów jest jednym z najbardziej konserwatywnych ciał federacyjnych spośród wszystkich sportowych organizacji świata, chce nieco odświeżyć swój wizerunek, dlatego zaczyna zarówno eksperymentować, jak i bez żadnych głębokich przemyśleń wprowadzać nowe rzeczy.

Chesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykuł36 dni do końca sezonu regularnego: Dziś rewanż Westbrooka na Beverley’u + Przerwa na Żądanie Extra
Następny artykułWestbrook vs. Beverley – przypomnienie poprzednich playoffs

1 KOMENTARZ