Dante Exum zgłosił się do Draftu NBA – co dalej?

3
fot. sport.net
fot. sport.net

O fenomenie z Australii mieliśmy okazję wspomnieć jakoś w drugiej połowie października, kiedy Exum zastanawiał się jeszcze nad grą w NCAA. Wczoraj na łamach ESPN Chad Ford poinformował, że perspektywiczny Australijczyk zgłosi się do Draftu NBA, a jego agentem zostanie wszechmocny Rob Pelinka z Landmark Sports Agency.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułImponujący Anthony Davis
Następny artykułRaport: Pistons nie chcą oddać Grega Monroe’a

3 KOMENTARZE

 1. W tym drafcie wcale nie wygrywają zespoły z 3 najlepszymi pickami.
  Embiid, Parker, Wiggins wydają się być pewniakami, chociaż póki co mając wybór w trójce najbardziej obawiałbym się… Wigginsa.

  Smart, Exum, Randle to trójka, która w każdym innym drafcie bylaby w top3.

  Paradoksalnie, zespoły 4-6 mogą mieć większy komfort wyboru niż te w 3ce (musimy wziąć Wigginsa/Embiida/Jabariego, bo to najlepsi zawodnicy draftu)

  Dalej jest jeszcze Vonleh, Gordon, Cauley-Stein, Lavine, Selden – troche inna półka, ale nadal projekty z wysokim/bardzo wysokim sufitem.

  Exum to IMO rewelacyjny pick dla Bucks (bo nie maja nikogo niskiego), Magic (Exum-Oladipo mrrr), Sixers? ponoc lubią go, ale nei wiem czy MCW/Exum to optymalne połączenie, choc na pewno bardzo ciekawe. Kings, gdzie byłby SG, Boston? tak, ale wyłącznie w przypadku oddania Rondo. Exum marnowalby sie przy Rondo klepiącym 15s co akcje.

  Lubię to: 0
 2. Właśnie wyczytałem, ze Brett Brown zna się z Exumem i jego rodziną (obaj australijczycy)… hmm ciekawe, czy to nie będzie zawodnik, na którego nasz coach będzie naciskał.

  Można za to spokojnie stwierdzić, ze akurat Exuma Sixers mają najlepiej przescoutowanego z całej ligi i wiedzą o nim najwięcej.

  Exum jest dobrym scorerem, ale mając słabo rzucającego MCW brać mu do pary na obwód jeszcze gracza mającego podobne atuty i wady… nie wiem, czy to najlepszy pomysł.

  Lubię to: 0