Rookie Ranking (8): debiutanci i tankowanie

1
fot. Chris Szagola / Newspix.pl

Orlando Magic już w momencie gdy wybierali Victora Oladipo z dwójką drafcie mieli plan, żeby w tym sezonie wystawiać go jako rozgrywającego. To jest jeden z ich pomysłów na tankowanie, żeby czasem nie wygrać za dużo meczów. Wcześniej robili to Thunder, którzy upierali się kiedyś, że debiutujący Kevin Durant jest rzucającym obrońcą.

Obecnie wszystko idzie zgodnie z planem i Magic są drugą najgorszą drużyną Wschodu. Nie przeszkadza im życiowy sezon Arrona Afflalo, a zgodnie z oczekiwaniami, pomaga gra Oladipo na jedynce. Co prawda częściej jest wystawiany jako rzucający obrońca, ale według 82game.com dotychczas spędził też 26% wszystkich minut drużyny jako rozgrywający. W tym czasie Magic są średnio 14.1 punktów na minusie PER-48. Natomiast tylko minus-1.7, kiedy Oladipo gra na dwójce.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDniówka: 6 drużyn może stanąć w kolejce po Bynuma, dziś 9 meczów
Następny artykułGerald Wallace znów mówi

1 KOMENTARZ

  1. No po prostu nie mogę. Kupujesz bilet za ciezko zaroibione pieniazki. Wlaczas LP o 4 na ranem zarywasz noc, jutro bedziesz zombiakiem w robocie – a w nagrode GM/coach wystawia specjalnie jakiegos artyste -10pkt i ustawia wynik spotkania. Dla mnie cale to tankowanie to zwykle ustawianie meczow i kryminal :(

    Lubię to: 0