3-na-3: Luol Deng trafił do Cleveland

5
fot. AP Photo

1. Oceń w skali od 1-5 wymianę dla Chicago Bulls

Michał Górny: 3,5. Rodzina Reinsdorfów zaciera pewnie teraz ręce. Po pierwsze Bulls nie mają na głowie zmartwienia jakimi bez wątpienia byłyby wakacyjne negocjacje dotyczące przedłużenia umowy dla Denga (jak donosi Y! kilka dni przed transferem do Cavs Deng odrzucił ofertę 10 mln/3 lata), które w konsekwencji mogłyby zostać skwitowane cytatem “ostał Ci się jeno sznur”. Po drugie pozyskanie Bynuma, i jego zwolnienie, pozwoli na zejście poniżej poziomu luxury tax. Po trzecie w zestawie z Bynumem Bulls otrzymali ładną paczkę wyborów w Draftach (zwłaszcza ten najbardziej intrygujący – mimo top-12 protekcji – w tegorocznym naborze do NBA). Skoro to wygląda tak dobrze czemu tylko 3,5? Wątpliwości dotyczące picków oraz tego co zrobi “rodzina R” z dalszą przebudową są zbyt duże by dać maksymalną notę, chociaż trzeba przyznać, że ten deal wygląda na udany start do drugiego biegu Rose’a po tytuł. Tylko jak będzie po wyjściu z bloków?

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułDobre czasy w Ohio…
Następny artykułDniówka: OKC w wymianie Boston-Memphis, Ryan Anderson prawdopodobnie kończy sezon

5 KOMENTARZE

    • Blazers, Minny czy Toronto mają niezłych trenerów, ale za to w OKC mógłby być zabójczy, z ramionami Duranta, atletyzmem Ibaki i Westbrooka w obronie by wyglądali mega dobrze. W ataku i tak grają talentem, a nawet jeśli, to potrafi rozrysować dobrą akcje za 2-3 punkty (w Chicago miał być może najlepiej podającego centra w NBA, ale tu widzę szansę dla Perry’ego Jones’a).

      a co do pytania 3, to Nets mogliby być ciekawym wyborem dla Bynuma. Szansa walki o tytuł, świetny PG grający z centrem, a do tego w szatni KG, Pierce, JKidd którzy powinni go zmobilizować do dobrej gry.

      Lubię to: 0