Stephen Curry jest coraz lepszy

0
fot. Anda Chu / Newspix.pl

Wardell Stephen Curry, znany wszystkim jako Dell, spędził 16 lat w NBA, ma na swoim koncie nagrodę dla najlepszego rezerwowego i miejsce wśród najskuteczniejszych dystansowych strzelców w historii ligi, trafiając 40.2% rzutów za trzy przez całą swoją karierę. Większość czasu spędził w Charlotte Hornets i to przede wszystkim z tym klubem nam się kojarzy, ale zanim trafił do Karoliny Północnej, w 1986 został wybrany w drafcie przez Utah Jazz, a w swoim drugim roku grał w Cleveland Cavaliers. I to właśnie w czasie pobytu w Ohio urodził się jego pierwszy syn. Kiedy gdzieś w Akron biegał już mały LeBron James, w tym samym mieście na świat przyszedł Wardell Stephen Curry II. Minęło blisko 26 lat i Stephen jest jeszcze lepszy niż jego ojciec. Jest dzisiaj jednym z najlepszych zawodników NBA, a na pewno najgroźniejszym strzelcem. Obojętnie czy decyduje się na pull-up jumpera czy jest to w sytuacji catch-and-shoot, czy jest tuż za łukiem czy osiem metrów od kosza, nie można mu zostawić nawet centymetra wolnego. A najgorsze dla jego rywali jest to, że kiedy zrobi się naprawdę gorący, to nawet tego centymetra nie potrzebuje.

Chcesz czytać dalej?

Poniżej znajdziesz trzy różne opcje abonamentu. Zdecyduj się na jedną z nich, a w zamian otrzymasz pełny dostęp do wszystkich artykułów na naszej stronie. To dzięki Twojej pomocy portal jest wolny od reklam, a my możemy 24 godziny na dobę dostarczać Ci najświeższych wieści z NBA.

Subskrybcja

Uzyskaj dostęp do
pełnej treści artykułów.
Poprzedni artykułKoniec z tankowaniem? NBA myśli o zmianach w drafcie
Następny artykuł4-na-5: Już LeBron czy jeszcze Kobe? Już Harden czy jeszcze Manu? + Przerwa Na Żądanie Extra (Wydanie Świąteczne)